1. #1
  çubuk prenses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  18.Nisan.2007
  Yaş
  27
  Mesajlar
  374  Basit bir soru...

  2 vezirden biri diğerini sevmemektedir.Ve bir oyuna getirerek Padişahın onu idam etmesine karar verdirir.Padişah ise idam edilecek vezire şöyle söyler ; sana 2 tane yazılı kağıt parçası verecekler birin de hayat diğerin de ise ölüm yazmaktadır hangisini çekersen o senin yaşamını yada ölümünü belirleyecek diyer kötü olan vezir her iki kağıda da ölüm yazıp katlayarak vezire sunar.İyi olan vezir böyle bir şey yapacağından emin olduğu halde kaderine boyun bükerek kuradaki kağıtlardan birisini seçer
  her iki kağıtda da ölüm yazdığı halde iyi olan vezir kurtulur
  NASIL OLUR BÖYLE BİR ŞEY Vezir nasıl kurtulur!!!  Batılılar geldiklerinde ellerinde incil,bizim elimizde ise topraklarımız vardı.Bizlere gözlerimizi kapatarak dua etmeyi öğrettiler.Gözlerimizi açtığımızda ise bizim elimizde incil onların ellerin topraklarmız vardı..

 2. #2
  ziberkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.Ağustos.2007
  Yaş
  41
  Mesajlar
  2,464

  Vezir kağıtlardan birini seçer ve kağıdı açmadan yutar, neyse razıyım kaderime der ve diğer kağıt açılınca ölüm yazdığı için hayatı seçtiği kabul edilir. Olabilir.
  Allah'ım, huşu duymaz bir kalpten, dinlenmeyen bir duadan, doymak bilmeyen bir nefisten, faydası olmayan bir ilimden sana sığınırım.
  Linklerde Sorun varsa Lütfen Bildiriniz.(Konu İsmi Veriniz)

 3. #3
  furkanözyürek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.Ağustos.2007
  Yaş
  29
  Mesajlar
  221

  Ziberkan hocam öncelikle hoşgeldi söylediğide olabilir ama burda ne çıkarsa o olacak demiyor kaderini burdan çıkan kağıt belirleyecek diyor o yüzden kötü vezir hata içinde olabilir.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 4. #4
  çubuk prenses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  18.Nisan.2007
  Yaş
  27
  Mesajlar
  374

  Sayın ''docmd5tr''..Tebrikler.

  Soru cevaplandığı için sabitlenmiştir..
  Batılılar geldiklerinde ellerinde incil,bizim elimizde ise topraklarımız vardı.Bizlere gözlerimizi kapatarak dua etmeyi öğrettiler.Gözlerimizi açtığımızda ise bizim elimizde incil onların ellerin topraklarmız vardı..

Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş