1. #1
  raltar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Ağustos.2007
  Yaş
  49
  Mesajlar
  734  KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Kıbrıs'taki Türk ve Rum kesimleri arasındaki lokmacı Sınır Kapısı'nın açılmasının bir Rum tuzağı olduğunu söyledi. Denktaş, sınır kapısının açılmasını Kıbrıs'ı Türkiye'den koparma planının bir parçası olarak gördüğünü ifade etti.
  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'da gerçekleştirdiği "Ankara Kültür Günleri" etkinlikleri çerçevesinde Belediye Başkanı Melih Gökçek, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ziyaret etti.
  Denktaş, ziyarette KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Rum kesiminin yeni lideri Dimitris Hriftosyas görüşmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
  Yapılan açılımların asıl sebebinin KKTC'nin Türkiye'den koparmak olduğunu ifade eden Denktaş, Rum liderin daha önce "Kıbrıslı Türkler Türkiye'den ayrılmalı" dediğini ve Rumların Kıbrıs'ı 'Yunan toprağı' Türkleri de '400 yıllık misafir' olarak gördüğünü belirtti.
  Rumların bütün çabasının Türkiye'nin garantörlüğünü ortadan kaldırmak olduğunu vurgulayan Denktaş, Rum liderin seçilir seçilmez Yunanistan'a bağlılık ziyareti yaptığını söyledi. Denktaş, " 'Türkiye Kıbrıs'ı serbest bıraksın. Kıbrıslı Türk kardeşlerimizle biz anlaşırız' diyorlar. Limanlarımızı açmamızı istiyorlar. Bütün tavizleri bizim vermemizi istiyorlar. 1968-2004 yılları arasında yaptığımı bütün görüşmelerde anlaşma yanlısı biz olduk. Yalnız iki şeyden taviz vermedik. Adada iki devletin olması ve Türkiye'nin garantisi." dedi.
  Rumların, Türkiye'nin garantörlüğünden ve adada '2 devlet 2 halk' uygulamasından vazgeçilmesini istediklerini dile getiren Denktaş, "Bunlardan vazgeçersek egemenliğimizden vazgeçeriz. Girit Adası'nda uyguladıkları modeli Kıbrıs için de istiyorlar. Rumların istedikleri olursa Kıbrıs 10 yılda liman adası olur. Bunun için lokmacı Sınır Kapısı'nın Açılması klasik bir Rum oyunu" diye konuştu.

  Alıntı  Başlıgıg yükündürtümüz,tizligig sökürtümüz / Başlıya başeğdirdik,dizliye diz çöktürdük.

 2. #2
  ziberkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.Ağustos.2007
  Yaş
  43
  Mesajlar
  2,462

  Aslına bakmak gerekirse bu oyun hiçbir zaman bitmeyecek tabi sadece kıbrıs değil, Türkiyenin aleyhine olacak herşey buna dahil. Bence Papadopulosun tahtından indirilmesi bile Kıbrıs'ın Türkiye'den kopartılabilmesi için hazırlanmış bir oyun. Papadopulos tarafından desteklenen güya daha ılımcıl yaklaşımlı olan yeni biri, aman ne güzel ama amaç aynı istekler değişti mi? Hayır. Hepsi yalan dolanın bir parçası. Selametle
  Allah'ım, huşu duymaz bir kalpten, dinlenmeyen bir duadan, doymak bilmeyen bir nefisten, faydası olmayan bir ilimden sana sığınırım.
  Linklerde Sorun varsa Lütfen Bildiriniz.(Konu İsmi Veriniz)

 3. #3
  raltar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Ağustos.2007
  Yaş
  49
  Mesajlar
  734

  Alıntı zιвєякαη Nickli Üyeden Alıntı
  Bence Papadopulosun tahtından indirilmesi bile Kıbrıs'ın Türkiye'den kopartılabilmesi için hazırlanmış bir oyun.
  Evet Sayın Ziberkan Hocam, bu oyunun bir versiyonu "Sayın Denktaş" için de uygulanmıştı.İbret verici.Aynı zamanda üzücü gelişmeler.

  Saygılarımla
  Başlıgıg yükündürtümüz,tizligig sökürtümüz / Başlıya başeğdirdik,dizliye diz çöktürdük.

Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş