1. #1
  m_meltem_m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.Eylül.2011
  Mesajlar
  239  ''MADDE 22- Örgün eğitim kurumlarında ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine Nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında ise haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir. ''

  Madem nöbetler ücretli oldu ,bence isteğe bağlı olarak tutulsun,istemeyen öğretmenler tutmasın,tutmak isteyen görevini hakkıyla yapıp ücretini alsın.Nitekim Nöbet tutuyor gibi yapıp Nöbet yerine bile uğramayan pek çok öğretmen var.Böylece haksız kazancında önüne geçilmiş olur.


  Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

 2. #2
  sargon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.Eylül.2010
  Yaş
  54
  Mesajlar
  33
  Meltem hocam, düşüncelerine aynen katılıyorum. Bazı öğretmenler göstermelik nöbet tutarken bazıları da layıkıyla görevini yerine getirmektedir. Bence bu iki tüp öğretmeni birbirinden ayırmak gerekir. Tabi ki, istemeyen öğretmen de nöbet tutmaktan muaf olsun.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş

Giriş