1. #1
  ahugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.Temmuz.2008
  Mesajlar
  146  Liselere dört yeni zorunlu ders

  Liselere dört yeni zorunlu ders

  Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteye girişin iki aşamalı olarak uygulanması kararına paralel olarak ders dağıtım çizelgesini değiştirdi.

  Yeni öğretim yılından itibaren Beden Eğitimi, Resim, Müzik dersleri dokuzuncu sınıftan itibaren “zorunlu dersler” arasına alındı. Bu üç dersin dokuzuncu sınıfta haftada ikişer saat, üst sınıflarda ise haftada birer saat uygulanacak. Meslek liseleri ile diğer liselerin dokuzuncu sınıflarında “ortak” olarak okutulan dersler arasına Geometri de eklendi. Bu ders dokuzuncu sınıflarda haftada iki saat okutulacak. Mesleki ve teknik eğitim okullarında haftada 35 olan ders sayısı 40’a yükseltildi. Bu liselerde Türk Dili, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi dersler gruplandırıldı. Her okul ihtiyacı olan derslerden haftada beş saat seçmeli olarak öğrencilerine okutmakla yükümlü olacak.

  Moral Haber
  Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır <br />Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır <br />Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır <br />(Sezai Karakoç)

 2. #2
  arzu_1966 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.Ağustos.2008
  Mesajlar
  107

  liseler de hangi dersleri kaldırıp yerine müzik resim vs.zorunlu hale getirildi kiders kaldırılmadıysa ders saatleri mi arttırıldı.

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş

Giriş