1. #1
  naydin81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.Ağustos.2010
  Yaş
  38
  Mesajlar
  136  KPSS’deki kopya iddialarıyla ilgili incelemede, bazı adayların kitapçık üzerine tek çizik atmadığı belirlendi.

  KPSS’deki kopya iddialarıyla ilgili inceleme başlatan YÖK Denetleme Kurulu, bazı adayların kitapçık üzerine tek çizik atmadan 120 sorunun tamamına doğru yanıt vererek tam puan aldığını belirledi.

  Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Denetleme Kurulu, Kamu Personel Seçme Sınavı’ndaki (KPSS) kopya iddialarının ardından, sınavda tam puan alan adayların kitapçıklarını tek tek inceledi.

  Kurul üyeleri, bazı adayların matematik sorularının hiç çözülmediğini, diğer sorularda da kağıt üzerinde hiçbir karalama yapılmadığını belirledi.

  Tam puan alan adayların yanısıra yüksek puan alan, durumları şüpheli olan adayların da soru kitapçıkları incelemeye alındı.

  Detaylı bir çalışma yapıldığını belirten YÖK yetkilileri “Kopya elden ele dolaştığı için binlerce kitapçığı incelemeye aldık. Her birini satır satır kontrol edip, birbirleriyle karşılaştırıyoruz. Gördüğümüz manzaralar gerçekten inanılacak gibi değil. Şüpheli tam puan almış ama kitapçığın hiçbir yerinde tek bir çizik, karalama yok” dediler.

  Yetkililer, şöyle konuştu:

  “Hadi sözel soruları anladık, ama matematik sorularında bile hiçbir oynama yapılmadan soruların hepsi doğru cevaplandırılmış. Bayram süresince durmadan çalışıp, artık kaynağa ulaşmak istiyoruz.

  Savcılıkla bütün bilgileri paylaşıyoruz. Savcılıktan gelen yanıtta eğer kopya çekenler belirli bir kişi sayısıyla sınırlıysa sadece onların sınavlarını iptal ederiz. Ama olaya tespit edilemeyecek kadar çok kişinin karıştığı ve sınav öncesi yapılan bir durum olursa sınavın tamamını iptal etmek zorunda kalırız. Amacımız masum insanların hakkını yememek.”


  Alıntı:Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 2. #2
  umuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mayıs.2008
  Yaş
  36
  Mesajlar
  1,451

  Allah hak yiyenin yanına bırakmaz bunların yatacak yeri yok......
  Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür; ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.<br />OFLU/TARİHÇİ<br /><br />

 3. #3
  medetres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.Haziran.2009
  Yaş
  47
  Mesajlar
  124

  şimdiye kadar demek ki ne olaylar olmuş sınavsız atamalar yüksek puanların değiştirilmesi vb bende 2 kez boşu boşuna kpss girip 86 84 aldım diye ümitlenip durmuşum beyhude hakkımı helal etmediğimi bir kez de yazarak belirteyim /
  DÜNYA OSMANLININ ADALETİNE MUHTAÇ...

Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş