1. #1
  umuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mayıs.2008
  Yaş
  36
  Mesajlar
  1,451  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'den Sözleşmeli öğretmenlere müjde geldi. Konuya ilişkin çalışmalarının tamamlamak üzere olduklarını belirten Gönül'ün müjdesi ise...  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sözleşmeli öğretmenlerin askere gitmeleri halinde askerliklerini öğretmen olarak yapabilmeleri için çalışmaların son aşamaya geldiğini açıkladı.

  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sözleşmeli öğretmenlerin, askere gitmeleri halinde askerliklerini öğretmen olarak yapamalarını sağlayacak düzenlemeye ilişkin çalışmaların yakında tamamlanacağını açıkladı.

  Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ü makamında ziyaret etti. Gündoğdu, ziyarette Sözleşmeli öğretmenlerin askerlik durumunu gündeme getirerek, Sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu öğretmenler gibi askerliklerini öğretmen olarak yapmalarının sağlanmasını istedi.

  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ise, konunun gündemlerinde olduğunu, bu yönde bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Gönül, sözleşmelilerin kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi asker öğretmen olarak görev yapabilmeleri konusundaki çalışmayı yakında tamamlayacaklarını bildirdi.

  Daha önce, Milli Eğitim Bakanlığı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince Sözleşmeli olarak istihdam edilen öğretmenlerin, kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi Ağustos celbinde silah altına alınmaları ve temel eğitimlerini müteakip, MEB emrine asker öğretmen olarak verilmesi yönünde Milli Savunma Bakanlığı’na teklifte bulunmuş, ancak bu teklif Bakanlık tarafından kabul edilmemişti.


  ANKA
  Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür; ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.<br />OFLU/TARİHÇİ<br /><br />

 2. #2
  Gökizgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.Şubat.2008
  Mesajlar
  107

  Sözleşmeli Öğretmenlerin Askerlik Hizmetlerine Kötü Haber..!  Milli Savunma Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlerin bugünkü hukuki statüleri karşısında kadrolu öğretmenler gibi &#39;&#39;askerlik hizmetini asker öğretmen olarak yapamayacaklarını&#39;&#39; bildirdi.

  Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, bir kısım basın ve yayın organında dün ve bugün &#39;&#39;Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi askerlik hizmetlerini asker öğretmen olarak yapabilmeleri konusunda çalışma yapıldığına&#39;&#39; ilişkin haberlerin yayımlandığı belirtildi.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:
  &#39;&#39;Bakanlığımızca yapılan çalışmalar sonucunda, sözleşmeli öğretmenlerin bugünkü hukuki statüleri karşısında kadrolu öğretmenlerin tabi olduğu rejime intibak ettirilemeyecekleri anlaşılmıştır.&#39;&#39;

  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş