Merhaba arkadaşlar

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı muhabbetle selamlayarak söze başlamak istiyorum. En son durumumuz hakkında net bir açıklama yapmaya çalışacağım.

1- Tarih 1 dersinde bir sorun yok aynen devam ediyoruz.

2- Tarih 2 dersinin zorunlu alınanında sorun yok. Sitemizdeki plan geçerli. Lakin planınızın 12/09/2011 uyumlu olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. (En altta.)

3- Tarih 2 nin yanında 2 saatlikte seçmeli tarih varsa planın 4 saatlik yapılması gerekiyor. (Ortaöğretim programlarının uygulanması ile ilgili yazı) Yazılılar ise 2010/8712 sayılı genelge gereği 4 saatlik derse göre yapılacak (3 saat yani) e-okula ayrı 2 ders gibi girilecek. Öğrencinin bu derslerden kalması durumunda tek ders gibi değerlendirilecek.

4- İnkılap Tarihinde problem yok yeni müfredat ve sitemizdeki planla devam ediyoruz.

5- Tarih 3 dersi zorunlu ders olmadığı için sorun yok. 2 veya 4 seçilebiliyor. (3 seçilemez) Ya 2 saatlik yada 4 saatlik plan kullanacaksınız. Yazılılarda ona göre.

6- 12. sınıflarda eski haftalık ders çizelgesi ve yeni müfredatlar uygulanmakta. ÇTDT önceliklidir. Onun yanında seçmeli tarih varsa öncelik tarih 11 dedir. Eğer tarih 11 önceki sınıflarda alınmış ise öğrencinin önceki yıllarda aldığı derslerden zümre kararı ile karma plan yapılabilir. (Sadece bu seneye özel.)

Tüm öğretmen arkadaşlarımın ve öğrencilerimizin yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Selametle.

NOT: 3 ay tatilimiz hakıkında sözler söyleniyor. (ki ben sadece 5 gün izin kullandım. 3 ay tatil yapan varsa haber versin) Ama değişiklikler okulun açılmasına bir hafta kala yapılıyor ve okul açıldıktan sonra da devam ediyor. Bana sanki bu 3 aylık tatiller sadece sözün söylendiği il merkezinde yapılıyor gibi geldi. Bu değişiklikleri okullar kapanınca haber verip bizi seminere alsalar (veya adam gibi açıklama yapsalar) ne olurdu sanki.