TV 5 Kanalindan kayit edilmistir.

Konu
Bir yanda, insanı insan yapan değerler. Diğer yanda, bitmez tükenmez para hırsı. Halbuki, "Hangi güzel yüzdür ki, toprak olmadı, Hangi güzel gözdür ki, toprağa akmadı." Bu film; bir bakıma yanlıştan doğruya bir "Uyanış"ın hikâyesidir.

Bir kıssa bin hisse [Dâvûd-i Tâî hz.]

Sekizinci yüzyılda Horasan ve Irak taraflarında yetişen evliyânın büyüklerinden, Dâvûd-i Tâî hazretleri birgün pazara çıktı. Tâze hurmaları gördü. Almak istedi, fakat parası yoktu. Hurma satıcısına; "Bana, parasını yarın vermek üzere bir dirhemlik hurma ver." dedi. Hurmacı da "Veresiye hurma satmıyorum." cevâbını verdi. Biraz sonra satıcı, bu kimsenin, Dâvûd-i Tâî hazretleri olduğunu öğrendi. Çok üzüldü. Hemen Dâvûd-i Tâî'nin bulunduğu yeri öğrenip, yanına geldi. İçinde yüz dirhem olan bir kese uzatarak; "Kusurumu bağışlayınız. Biraz önce ben sizi tanıyamadım. Bir dirhemlik hurma istediniz, vermemiştim. Şimdi ise size, yüz dirhem hediye ediyorum, ihtiyâcınıza harcarsınız, lütfen kabûl buyurunuz." deyince, Dâvûd-i Tâî hazretleri; "Benim bunlara ihtiyâcım yoktur. Nefsimin istekleri yerine gelecek mi diye tecrübe için yapmıştım. Elhamdülillah, nefsimin isteği yerine gelmedi ve bu dünyâda bir dirhemlik bile îtibârının olmadığını gördü." buyurdu. ruhuna el-Fatiha

http://turbobit.net/btke56txq9s1.html

Davud-i_Tai_HZ._DVBRip_x264-HunterX.mkv download for free on file share letitbit.net

TEK LİNK TR DUBLAJ FİLM ARŞİVİM İÇİN TIKLAYIN (GÜNCEL)
БеÑплатный файлообменник TurboBit.net — обмен файлами до 100 Гб, беÑплатный хоÑтинг файлов

TEK LİNK TR DUBLAJ ANİMASON ARŞİVİM İÇİN TIKLAYIN (GÜNCEL)
БеÑплатный файлообменник TurboBit.net — обмен файлами до 100 Гб, беÑплатный хоÑтинг файлов

TEK LİNK YERLİ FİLM ARŞİVİM İÇİN TIKLAYIN (GÜNCEL)