...TARİHTEN BİR YAPRAK... Gazi Zeynel Bey, Girit adasının fethinde önemli rolü olan çok değerli bir komutandır.Takva sahibi zat idi.Fetihten az önceydi.Köprülü Fazıl Ahmet Paşa, askere moral vermek üzere Girit'e geldi.Komutanlar ertesi gün taarruza geçmeye karar verdiler.Taarruz sabah namazını müteakip yapılacaktı. Zeynel Bey sabah namazını kılmak üzereydi ki düşmanın top atışları başladı. Tam o sırada bir top mermisi Zeynel Bey'in bulunduğu çadırın yanında patladı. Toz duman birbirine karışmıştı, göz gözü görmüyordu. Sadrazam Fazıl Ahmed Paşa, değerli bir komutanını kaybettiği düşüncesiyle çok üzülmüştü.Nihayet onun bulunduğu çadıra geldi. Bir de baktı ki "Zeynel Bey!" Geçmiş olsun, senin şehid olduğunu düşünmüştük" dedi. Zeynel Bey şöle cevap verdi: "Çok şükür iyiyim.Ama müsaadenizle bir sualim var.Düşmanın top mermisi patlayınca ben secdede idim.Başımı kaldırmadım.Acaba secdede çok kaldığım için namazım bozulmuş mudur

Bir hatamı düzeltmek istiyorum ben 3 tane soru işareti koymuştum öyle şekil olmuş kusuruma bakmayın...

Alıntı byzmbk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir hatamı düzeltmek istiyorum ben 3 tane soru işareti koymuştum öyle şekil olmuş kusuruma bakmayın...
    ''hanım'' kardeşim güzel bir yazı lakin alıntı yaptığınız kaynağı da belirtirseniz daha faydalı olur.Okuduğum bir kitaptan yukarıdaki yazı yanlış hatırlamıyorsam (Mehmet Ildırar,Tasavvufi Hayat nasıl başladı?adlı yazısından ,başlığıda ''namazım bozulmuş mudur?''
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Yazının kaynağı bir takvimin arkasında buldum yazdım takvimin ismini vereyim "Semerkand Takvim" takvim yaprağının tarihi de 4 Mart 2014 isterseniz bakın takvimi incelerken yazı çok hoşuma gitti böyle şeyler ilgimi çok çeker sitede paylaşıp üye arkadaşların okumasını istedim saygılarımla..

ben kaynağı üstte belirttim,sorun değil.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

fatih camii,osmanlı da eğitim ,bir de bu yazı takvimden buldum yazdım asıl kaynakların ne olduğunu bilmiyorum yazmıyor ama teşekkür ederim böyle hatırlattığınız için ben sitede bu tarz yazılar paylaştığımda nerden yazdığımı muhakkak eklerim tekrarda teşekkür ederim saygılarımla.