Arkadaşlar www.yetimkardes.org adresine bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.MEB'in onayladığı bir proje ve büyük ihtimalle okullarınıza yazı gelmiştir ama pek fazla duyurulamadığı kanaatindeyim.Ben de okulumda ki Tarih Kulübü öğrencilerimle beraber bu projeye katıldım ve bir yetim kardeşimizin 1 yıllık masraflarını üstlendik.Projeye katılım çok kolay sadece form dolduruyorsunuz ve hangi ülkeden yetim istediğinizi belirtiyorsunuz,sonrasında size yetim öğrencinin fotoğrafı ve özel bilgileri gönderiliyor.Hatta ben öğrencilerime duyururken katılmazlar diye düşünüyordum ama benden daha istekli çıktılar ve her ay kulüp öğrencilerinden biri para topluyor diğer öğrencimde bankaya yatırma işlemini yapıyor ayrıca bir de adınıza sertifika gönderiliyor.Belki sizlerde katılmışsınızdır ama yine de bir kez de ben hatırlatmak istedi.Ayrıca yetim kardeşimizle öğrencilerim mektuplaşıyor da.İnanın yardıma muhtaç birine yardım edebilmenin huzuru çok farklı ve bunu 60 tane kulüp öğrencisiyle paylaşmak da ayrı bir güzel.Tavsiye ederim...