Arkadaşlar,Çağdaş Türk ve Dünya Tairih Dersine yazık olduğu düşüncesindeyim.Zira seçmeli ders statüsünde olduğu için fen alanını düşünen öğrenciler tarafından seçilmemektedir oysa konuları itibariyle bilinmesi gereken pek çok konudan mahrum oldukları inancındayım.Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersi 12.sınıflarda ortak zorunlu ders olarak gösterilse öğrencilere genel kültür açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum.Zorunlu hale getirilmesi için biz zümre olarak hem okul zümremizde hem de ilçe zümresinde bu konuyu gündeme getirmeyi uygun bulduk.Lütfen başka nasıl bir çözüm getirilebilir bilginiz ya da öneriniz varsa paylaşır mısınız.

(alıntıdır)

Yukarıda ki alıntı ilgimi çekti ve sizlerle de paylaşmak istedim.Ben de bu öğretmenimizle aynı düşüncedeyim,öğrenciler çağdaş türk ve dünya tarihi dersindeki konulara ilgili aslında sorular soruyorlar ama 9,10,11.sınıf müfredatlarımız farklı olduğu için ve de zaman da kalmadığı için öğrencilere bu konular hakkında bilgi veremiyoruz aslında benim gözlemlediğim öğrenciler daha yakın tarihlerde ve gündem de olan konulara çok meraklılar kore savaşı,körfez savaşı,2.dünya savaşı vs.bunlar çağdaş dünya tarihinde özetle arkadaşın dediği gibi 12.sınıflarda ortak zorunlu ders haline getirildiği takdirde öğrencilere çok faydalı olacaktır.Ben de ilçe zümremizde bu konuyu gündeme getireceğim.Sizler ne düşünüyorsunuz ?
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı m_meltem_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,Çağdaş Türk ve Dünya Tairih Dersine yazık olduğu düşüncesindeyim.Zira seçmeli ders statüsünde olduğu için fen alanını düşünen öğrenciler tarafından seçilmemektedir oysa konuları itibariyle bilinmesi gereken pek çok konudan mahrum oldukları inancındayım.Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersi 12.sınıflarda ortak zorunlu ders olarak gösterilse öğrencilere genel kültür açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum.Zorunlu hale getirilmesi için biz zümre olarak hem okul zümremizde hem de ilçe zümresinde bu konuyu gündeme getirmeyi uygun bulduk.Lütfen başka nasıl bir çözüm getirilebilir bilginiz ya da öneriniz varsa paylaşır mısınız.

(alıntıdır)

Yukarıda ki alıntı ilgimi çekti ve sizlerle de paylaşmak istedim.Ben de bu öğretmenimizle aynı düşüncedeyim,öğrenciler çağdaş türk ve dünya tarihi dersindeki konulara ilgili aslında sorular soruyorlar ama 9,10,11.sınıf müfredatlarımız farklı olduğu için ve de zaman da kalmadığı için öğrencilere bu konular hakkında bilgi veremiyoruz aslında benim gözlemlediğim öğrenciler daha yakın tarihlerde ve gündem de olan konulara çok meraklılar kore savaşı,körfez savaşı,2.dünya savaşı vs.bunlar çağdaş dünya tarihinde özetle arkadaşın dediği gibi 12.sınıflarda ortak zorunlu ders haline getirildiği takdirde öğrencilere çok faydalı olacaktır.Ben de ilçe zümremizde bu konuyu gündeme getireceğim.Sizler ne düşünüyorsunuz ?
    Katılmamak mümkün değil. Ama elden ne gelir?

Alıntı ilteriş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılmamak mümkün değil. Ama elden ne gelir?
    Elden çok şey gelir aslında İlteriş Hocam,her zümre sene sonunda bir rapor hazırlayıp bu konuyu dile getirse belki de faydalı olabilir.Çünkü öğrenciler gerçekten bu dersin müfredatı ile ilgili o kadar çok soru soruyor ki ama maalesef pek faydalı olamıyoruz müfredatımızda yer alan konuları anca yetiştirebiliyoruz çünkü.Diyeceksiniz madem istiyorlar seçsinler öğrenciler ama LYS4'e girmeyen öğrenci neden seçeyim ki diye düşünüyor nasılsa ygs de soru çıkmıyor.Herşey sınav öğrenci mantığına göre haksız da değiller kendilerince.Ama çağdaş dünya dersi harcanıp gidiyor bence buna bir çare üretilmeli ve 12.sınıfta zorunlu hale getirilmeli.O derse giren vardır mutlaka aranızda arkadaşlar haksızmıyım tarihin en güzel en merak edilen konuları çağdaş dünya dersinde ama anlatamıyoruz seçilmeyince.

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın Hocam yazdığınız raporu okuyan var mı acaba?

Ben şöye yaptım az önce ilk mesajın konu başlığının üstünde mavi "beğen" butonu var. Oraya tıklayıp facebookta "Tarih öğretmeni olarak 12. sınıflarda Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersinin zorunlu ders olmasını istiyorum. Duy beni Milli Eğitim Bakanı" diyerek paylaştım. Belki duyar. En azından birkaç tarih öğretmeni daha bu konuyu görür.