​Merhaba sevgili meslektaşlarım.Bugün açıklanan yeni(!) üniversiteye giriş sistemi ile tarih dersi ve tarih öğretmenliği tamamen yok sayılmıştır. Yalnızca ikinci sınavda 15,16 soru sayısı ile sınırlandırıldık. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Bu yanlıştan dönülmesi için seferber olmalıyız.TEOG yerine getirilen yeni sınavda TC.İnkılap Tarihi soruları tamamen kaldırılmış;üniversitede ise soru sayısını 55'den 15'e indiren bir sisteme geçilmiştir.Bu hem tarih bilimine hem de tarih öğretmenlerine yapılan bir saygısızlık ve haksızlık olduğu gibi aynı zamanda "başka amaçların olduğu"düşüncesini akla getirmektedir.Bu konuda işbirliği içinde organize olmalı ve bu yanlıştan dönülmesini sağlamak durumundayız."Tarihini bilmeyen milletler başkalarına yem olurlar"tezini ayakta tutan düşünceleri gerek sosyal medyada gerekse başka platformlarda sürekli konuşmak ve anlatmak zorundayız.

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öğrencilerime anlatmak için odamda sayın başkanın konuşmasını dinledim dakikalarca, bir taraftan not alarak. Taaa ki puan türleri ve ağırlıklı dersleri görünceye kadar. Dondum kaldım bir süre. Gerisi malum.

Önce dershanedeki tarih öğretmenleri geldi aklıma. Bir açıklama ile çoğu işsiz kaldı. Sonra branştaşlarıma sordum "Ne yapacağız artık?" diye. Herkesin kolu kanadı kırılmış. Bu sene 9-10-11 de ne yapacağız? Seneye 9-10-11-12'de ne yapacağız?

Sonra bir lise son öğrencisi ile karşılaştım. Elinde 37 liraya aldığı YGS Tarih kitabı. Yorumsuz.

Büyüklerimiz buyursun yıllık planlara değerler eğitimi yazdırsın. Milletin değerlerini aktaracak dersi değersizleştirin sonra da....

Ver mehteri

Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.

.
    .

NOT: İlgili branşı değersizleştirmek adına yazmıyorum. Beni yanlışta anlamasınlar. Yıllardır merak ediyorum. Tepedeki bu coğrafya hayranı kim? Zira düşünüyorum, düşünüyorum, coğrafya ile hukuk fakültesi arasında bir bağlantı kuramıyorum.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını