ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sene Başı Tarih Zümresinin Gündem Maddelerini E-Müfredata Girme

e-müfredat.gov.tr adresine giriş yapınız.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı yıllık planlarına ulaşabilmek için lütfen tıklayınız.

PLAN VE ZÜMRE İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN 18-24 ARASI İletişim: 0 530 233 68 22 (Tercihen WhatsApp ve mesaj)

1. İŞLEM

2. İŞLEM

3. İŞLEM

4. İŞLEM

5. İŞLEM

6. İŞLEM

ZÜMRE KARARLARI (OKUMADAN KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAYINIZ.)

1- 2018—2019 Eğitim—Öğretim Yılı Zümre Başkanı ……………………………………………… 05/09/2018 perşembe günü saat 09.30’da okulumuz öğretmenler odasında toplantıyı açtı. Tüm zümre öğretmenlerinin yoklamada hazır bulundukları görüldü.

2- 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yapılan zümre tutanakları incelendi. Zümre toplantılarında alınan kararların titizlikle uygulandığı görüldü. Aynı titizlikle devam edilmesi kararlaştırıldı.

3- 08.08.2018 tarihli MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesinin gözden geçirildi. Yönerge çerçevesinde toplantıların yapılması kararlaştırıldı.

4- Planların aşağıdaki öğretim programlarına göre yapılaması;
    Tarih 9-10-11 dersinde; Talim ve Terbiye Kurulunun 19.01.2018 tarih ve 36 sayılı Karar ı ile kabul edilen öğretim programları uygulanır.
    Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi dersinde; Talim ve Terbiye Kurulunun 19.01.2018 tarih ve 38 sayılı Kararı ile kabul edilen öğretim programları uygulanır.
    Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersinde; Talim ve Terbiye Kurulunun 19.01.2018 tarih ve 37 sayılı Kararları ile kabul edilen öğretim programı uygulanır.
    T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersinde; Talim ve Terbiye Kurulunun 19.01.2018 tarih ve 45 sayılı Kararı ile kabul edilen öğretim programı uygulanır.

5- 2488 sayılı Tebliğler dergisinde yayınlanan 27.04.1998 tarih ve 64 sayılı kurul kararı gereği;
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftasında, Cumhuriyetçilik ilkesi açıklanarak demokrasi ile ilişkisi üzerinde durulacaktır.
    10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Atatürk’ün siyasi hayatı ve ileri görüşlülüğü anlatılacaktır.
    24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Atatürk’ün eğitim felsefesi ve Türk milli eğitimine verdiği önem anlatılacaktır.
    12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün önemi ve Mehmet Akif ERSOY’un hayatı anlatılacak.
    18 Mart Çanakkale Zaferi ve Türk Şehitlerini Anma Günü’nde Atatürk’ün askeri kişiliği açıklanacaktır.
    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında, TBMM’nin açılışı, milli egemenliğin demokrasi ile ilişkisi açıklanacaktır.

6-Tarih dersinde kullanılacak yöntem ve teknikler; araştırma, anlatım, soru-cevap, bireysel çalışma, gurup çalışması, yorumlama, drama, eser incelemesi, pano hazırlama olarak belirlendi.

7- 10. 11. 12. Sınıflar için okul rehberlik servisi ile görüşerek, 9. Sınıflarda ise okulun ilk haftası gerekli görüşmeler yapılarak özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin tespiti ve özel eğitime ihtiyacı olan öğrenci var ise bireyselleştirilmiş eğitim programları (BEP) ile ders planlarının yapılması kararlaştırıldı.
    8- Coğrafya zümresi ile; Harita bilgisinin doğru okunabilmesi konusunda ve coğrafi şartların toplumların yaşamlarına etkileri, İpek ve Baharat Yolu, Coğrafi Keşifler konularında
    Türk Dili ve Edebiyatı zümresi ile; Türkçeyi doğru ve güzel konuşma, düşündüklerini doğru ifade edebilme ve yazıya aktarma konusunda
    Matematik zümresi ile; Zaman ve takvim ile MÖ-MS kavramlarının anlaşılması konusunda
    Din Kültürü zümresi ile; Türkler ve İslamiyet konusunda
    Felsefe zümresi ile; Düşünürler ve bilim insanları konusunda, Cumhuriyet ve demokrasi kavramlarında
    İşbirliği yapılması kararlaştırıldı.

9- Her sınıfta akılla tahtada harita klasörü oluşturulacak ve geliştirilecek
    Derste kullanılan sunular akıllı tahta da “tarih” klasöründe bırakılacak ve sürekli kullanıma hazır tutulacak.
    Performans ve proje çalışmalarının ders içi ve ders dışında sınıfa akıllı tahta yoluyla sunumu sağlanacak.
    Okul tarih soru bankası oluşturulacak ve geliştirilecek
    Geçmiş yılların üniversite tarih soruları StarBoard Software programına uygun hale getirilecek.
    Her ders için belgesel, kısa film arşivi oluşturulacak.

10- Öğrencilere girişimcilik bilincini kazandırmak için soru-cevap yöntemiyle birlikte derste aktif katılımlarını sağlamaya ve bunu sürekli hale getirmeye bununla birlikte yeri geldiği zamanlarda ders ve konunun yapısına göre sorumluluk vererek öğrencilere girişimcilik bilinci kazandırma kararlaştırıldı.

11- Konuları daha somut hale getirebilmek ve öğrencilerin anlamasını kolaylaştırmak için ders kitabı ve defteri ile birlikte etkileşimli tahta ve içeriğindeki programlar ve internet sayfaları ile dersin zenginleştirilmesi, odsgm.meb.gov.tr adresindeki test sorularının kullanılması kararlaştırıldı.

12- Bulunduğunuz şehre göre uygun karar alınız.

13- Yapılan her ortak sınav sonrası sınav analizlerinin yapılarak akabinde zümre toplantısı yapılması ve sınıf sınıf durum değerlendirmesi yapılması kararlaştırıldı.

14- Tüm derslerden 2 sınav yapılması, sınav tarihleri için zümre başkanlar kurulu kararına uyulması kararlaştırıldı.

15- Okulunuzun TYT AYT sonuçlarını değerlendirip, arttırılmasına yönelik kararlar alın.

16- Tarih derslerinde verilen Proje ve Performans çalışmalarının dereceli puanlama anahtarı ile değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır.

17- Zümre Başkanı …………………………………, yapılan bu toplantının ve alınan kararların okulumuza ve öğrencilerimize başarı getirmesini dileyerek toplantıyı sona erdirdi.

7. İŞLEM

8. İŞLEM

Böylece zümre ile ilgili tüm işlemleri halletmiş olursunuz.
    Konu ilteriş tarafından (05.Eylül.2018 Saat 00:53 ) değiştirilmiştir.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını