ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu yıl başınızdan geçen en ilginç anı neydi? Buyrun.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

umuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hazırladığım son sınavlardan bir tanesinde gecenin geç saatlerine kadar uğraşmama rağmen aynı soruyu iki farklı yerde sormamdı.Sınav başladıktan sonra sınav gözetmeni arkadaş farketmiş sağolsun hemen düzelttik.
    Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür; ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.<br />OFLU/TARİHÇİ<br /><br />

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir cuma günü IV. Murat dönemi ıslahatlarını işleyeceğiz. Bende powerpoint sunuyu hazırlamışım. Hatta konu öğrencileri sıkmasın diye içine de bir okuma parçası eklemişim. Okuma parçasıda "Genç Osman" Tabii bu padişah Genç Osman değil, Bağdat Seferi'nde şehit düşen, hani şu marşı olan Genç Osman. Sunuyu hazırlarkende bu böyle kuru kuruya gitmez deyip, Genç Osman Marşı'nı da arka plana eklemişim. Bilenler bilir powerpoint sunuya özellikle bir tek sayfaya şarkı eklemek o kadar da kolay bir iş değildir. Müziğin formatını değiştirmek gerekir. Neyse.

Bomba gibiyiz. Derse başladık. Devrin diğer ıslahatçılarını işledik geldik IV. Murat'a, onu da bitirdik, geldik bıyıkları bile terlememiş Genç Osman'a. Üstte yazmayı unuttum. Okuma parçasının hemen sağ alt tarafında link vermem gerekiyordu marş için. Bende içinde "HAS DUR" yazan bir metin kutusu hazırlayıp, üzerinden link verdim. Yani bir kişi okuma parçasını okuyacak alttanda hafif hafif Genç Osman Marşı.

Okuma parçası öncesi bir hata yaptık ve bu sağ alt köşedeki "HAS DUR" ne anlama geliyor diye sınıfa sorduk. Çeşitli sallama denemelerinden sonra bir öğrencimiz kalktı ve "hocam adınız ve soyadınızın kısaltması" dedi. Ama benim soyadım "DUR" ile başlamıyor. Sonunda dayanamadım ve "has dur"un "hazır ol" komutunun karşılığı olduğunu sınıfa söyledim. (Tabi soyadımı bilmeyen öğrenciye küçükte bir ceza kestim.)
    Hikaye okundu. Bir kahramanımızın daha ruhu şad oldu.

Dersten çıktık, İstiklal Marşı. Beden eğitimi öğretmenimiz "rahat" ve "hazır ol" komutlarını verdiğinde ortalık birden "HAR DUUUUUR" sesiyle irkildi. Ardından ne hazır ol kaldı ne has dur. Bütün öğrenciler gülmeye başladı. Tabii müdür hemen öğrenciyi olay mahallinden aldı. Hemen müdürümüzün yanına vardım ve konunun tarih dersinden kaynaklandığını açıkladım ve öğrenciyi kurtardık.

YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

Çok güldüm yaa
    Batılılar geldiklerinde ellerinde incil,bizim elimizde ise topraklarımız vardı.Bizlere gözlerimizi kapatarak dua etmeyi öğrettiler.Gözlerimizi açtığımızda ise bizim elimizde incil onların ellerin topraklarmız vardı..