Arkadaşlar Merhaba... Hazırlanan planlara teşekkürler. Ancak tarih 3 yıllık planlarının, "Talim ve Terbiye Kurulunca; 08.12.2006 tarih ve 392 sayılı karar ile uygulamaya konulan 11. sınıf sosyal bilimler alanı 4 saatlik Tarih dersinde: yeni program hazırlanıncaya kadar, bir önceki sınıfta okutulan Tarih dersi göz önünde bulundurularak Talim ve Terbiye Kurulunun 08/07/1992 tarih ve 192 sayılı Kararıyla kabul edilen Genel Türk Tarihi ile 07/08/1992 tarih ve 193 sayılı Kararıyla kabul edilen Osmanlı Tarih derslerinin öğretim programları esas alınarak zümre öğretmenlerince hazırlanan öğretim programlarının uygulanması uygun görülmüştür." yönündeki genelgesine göre hazırlanması gerekiyor sanıyorum..
    Bu dersle ilgili ulaştığım plan "diğer kaynaklarda farklı mı bilmiyorum?" sadece gtt müfredatına göre hazırlanmış.
    Bu yönde çalışma yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

umuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam o planın 2. döneminde de Osmanlı Tarihi var.
    Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür; ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.<br />OFLU/TARİHÇİ<br /><br />

İlginize ve yönlendirmenize teşekkürler Sayın Hocam. Fakat tam olarak hangi plandan bahsettiğimiz sanırım tam olarak belli değil.Tabi içeriği farklı planlara raslamak mümkün ama ben Portalın ana-giriş sayfasında işaret edilen Lise 3 Tarih planından bahsetmiştim. Sanırım sitenin girişine sorumlularca konulan toplu tarih planlarının temel olarak genelgeler doğrultusunda olamasını beklemem yanlış sayılmaz. İnsanların ilk yönlendirildikleri kaynaklar bunlar oluyor. Ayrıca genelgede işaret edilen müfredatlardan yararlanılması belirtilirken herhalde planların hazırlanmasında programların başlıca konularından sapılması kastedilmiyordur diye düşünüyorum. Dolayısıyla bu konuda çalışma yapan arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum ama bu noktayı hatırlatmak istedim. Saygılar...