arkadaşlar ,seneye düz liselerin kapatılacağı söyleniyor,düz lisede çalışan arkadaşlar nerede çalışacak,sanırım tüm liseler anadalu olacakmış,bilgisi olan varsa..........

Sayın Hocam, sanırım gelişmeleri takip etmiyorsunuz. Düz liselerin kapanması söz konusu değil. Siz rahat olun.

Merhabalar;
    Düz liselerin kapanması değilde ,bütün düz liseleri kademeli olarak anadolu lisesine çevirme konusunda bir çalışma var.öğretmenleri aynen kalıyor.Bunun canlı örneğini gördüm.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapan bir arkadaşımın çalıştığı okul düz lise iken,bu sene anadolu lisesi'ne çevrilmiş. Açıkcası bu proje bana çok saçma geldi. Sonuç ta okul aynı, öğretmenler aynı ,herhangi bir alt yapı çalışması(seminer,eğitim,sınav vb.) yok.Eğitimin kalitesini arttırmadan böyle bir girişimin başarılı olabileceği kanısını maalesef taşımıyorum. Ama yanılmayı da çok isterim.

Alıntı naydin81 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar;
    Düz liselerin kapanması değilde ,bütün düz liseleri kademeli olarak anadolu lisesine çevirme konusunda bir çalışma var.öğretmenleri aynen kalıyor.Bunun canlı örneğini gördüm.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapan bir arkadaşımın çalıştığı okul düz lise iken,bu sene anadolu lisesi'ne çevrilmiş. Açıkcası bu proje bana çok saçma geldi. Sonuç ta okul aynı, öğretmenler aynı ,herhangi bir alt yapı çalışması(seminer,eğitim,sınav vb.) yok.Eğitimin kalitesini arttırmadan böyle bir girişimin başarılı olabileceği kanısını maalesef taşımıyorum. Ama yanılmayı da çok isterim.
    Merhaba
    Bütün düz liselerin hepsi anadolu olmayacak maalesef; büyük bölümü meslek lisesine çevrilecek, geri kalan okullar ancak meslek lisesine çevrilecek. Birde şuna katılmıyorum:"Anadolu lisesi öğretmenleri özel eğitime ve seminere tabi tutulmalı". Hizmet içi eğitim anadolu liseleri ile sınırlı tutulamaz ve tutulması düşünülmemeli. Tabi hepinizin bildiği gibi meb te hizmet içi eğitimler tamamen yüzeysel ve oldukça sınırlı yapılıyor. Hizmet içi eğitim olsa bile "ne kadar etkili ve yagın olacak?" tartışılır. Öğretmenlerimizin hepsi zaten üniversite mezunu. Sınavlar dediğinizde ÖSYM tarfından yapıldığına göre şu son çıkan KPSS rezaleti o sınavların hepsine kuşkulu bakmamız için yeter de artar bile...