Bizim okula böyle bir yazı gelmişti sanırım 3 ay falan oluyor. Acaba bu kurs ne zaman olacak. Yazıda belli bir tarih belirtmemişlerdi yada oldu bitti mi? Bu kurs haberi olan varsa bir zahmet bilgilendirebilir mi? Çoğu zaman okula gelen yazıların pek takibi yapılmıyorda okulumda, tebliğ edilmeme ihtimali yüksek.

Bahsettiğiniz bu kurs,değişen müfredatlara yönelik 4 saatlik bir seminer ise görev yaptığım İstanbul Bayrampaşa'da düzenlendi geçen ay içinde.İşin ilginç yanı Coğrafya ve Tarih Öğretmenlerinin bir arada olması idi.

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"Umuro" ile "Budunçar" bir ara Erzurum'da ÇTDT dersi için bir kurstan söz ediyorlardı ama net olarak hatırlayamıyorum.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

Erzurm-Aziziye hizmetiçi eğitim kursu.7-13 temmuz arası.Başvurular bitti.400'e yakın talep var,ama 100 kişi seçilecek.Ama bu Türkiye geneli,ÇTDT ve değişen lise1-2 tarih müfredatı için.

umuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu kursa ben başvurdum.Her ilden 1 kişi veya 2 kişi alacaklar.Ancak bu elemeyi yaparken hizmet yılına ,bu konuda yaptığı çalışmaya vb gibi kriterlere bakacaklar.Ben seminer çıkmasada Buduçar hocamla beraber bireysel masraflarımızı karşılayıp gitmeyi düşünüyoruz.Bu seminer önemli Budunçar Hocamla beraber ilk 4 üniteyi hazırladık.Bu kadar emek boşa gitmez inşallah.
    Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür; ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.<br />OFLU/TARİHÇİ<br /><br />

Alıntı Kürşad Nickli Üyeden Alıntı
    Bahsettiğiniz bu kurs,değişen müfredatlara yönelik 4 saatlik bir seminer ise görev yaptığım İstanbul Bayrampaşa'da düzenlendi geçen ay içinde.İşin ilginç yanı Coğrafya ve Tarih Öğretmenlerinin bir arada olması idi.

Kürşad Hocam, sözünü ettiğiniz seminerde notlar almışsanız veya dökümanlar varsa paylaşırsanız seviniriz.
    &#39; ÇALIŞMADAN, ÖĞRENMEDEN, YORULMADAN, RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞ MİLLETLER; EVVELA HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ VE DAHA SONRA DA İSTİKBÂLLERİNİ KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR...&#39;<br /><br />Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayın hocam,bize seminer için gelen hocamız yaklaşık 20 yıllık Tarih Öğretmeni ve başta Erzurum olmak üzere 3 veya 4 ilde kursa gittiklerini anlatmıştı.Genel olarak bahsettiği,değişen Tarih 9.sınıf müfredatı ve uygulamasının gidişatı;Tarih 10.sınıf müfredatı(ünite-konu dağılımları vb.),Ç.T.D.T ile ilgili de yine müfredat ve etkinlikler üzerinde konuşmalar yapıldı.Bu anlatılanlar genel olarak bildiğimiz şeyler zaten.İstanbul'da 50-60'ar kişilik sınıf ortamlarında uygulanması zor,gerçekten özveri isteyen şeyler.Hayırlısı diyelim...

Değerli öğretmenlerim;Tarih, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Dersi Öğretim Programlarını Tanıtım Semineri'ne (Erzurum-Aziziye Hizmet içi eğitim enst.13-17 Temmuz arası )bende başvuruda bulunmuştum.Başvurum onaylanmış.Allah kısmet ederse orada olacağım .Bizler için yararlı olacak dokumanlar olursa şayet seve seve İlteriş Beye göderirim O'da sitemizde paylaşır.

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok makbule geçer hocam. İnşallah "umuro" ve "ziberkan"ında onaylanmıştır da Erzurum'da üyelerimiz birbirleriyle tanışır, kaynaşır. Öyle bir durumda lütfen birde toplu fotoğraf çekinin onuda sitemizde paylaşalım.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

umuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim başvurum reddedildi.Keşke katılabilseydim.Hayırlısı olsun.
    Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür; ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.<br />OFLU/TARİHÇİ<br /><br />

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 Sonuncu