DİKKAT: Bu yarışmaya katılabilmek için

a) 13 Ocak 2014 ve öncesi üye olmak gerekmektedir. Platin ve altın üyeler için yukarıdaki şartlar aranmaz.

1- Yarışma ilan edilği tarihte başlar, ilan edilen tarihte sona erer.

2-Başvurular sorunun doğru olduğuna inanılan cevabının, katılımcının ad ve soyadının, tam doğru bir şekilde sitemizdeki adının tarihportali@gmail.com adresine gönderilmesi ile başlar. Aynı üye sitemizde de sorunun bulunduğu başlığınd altına "katılıyorum" yazmalıdır.

3- İki numaralı maddedekilerden herhangi birini yapmayan katılımcının cevabı geçersiz sayılır.

4- Sorunun bulunduğu başlık altında "katılıyorum" veya benzeri mesajlar dışındaki mesajlara izin verilmez.

5- Sitemizin her üyesinin 1 kez yarışmaya katılma hakkı vardır. (Yöneticilerin ben hariç tümü dahildir.)

6- Birden fazla cevap gönderdiği tespit edilen yarışmacıların tüm başvuruları reddedilir.

7- Lakin bir üye önceki cevabını iptal edip yerine başka bir cevabının kullanılmasını rica eden bir maili tarihportali@gmail.com adresine gönderdiği durumda önceki cevabı iptal olur, yarışmaya yeni cevabıyla devam eder. Daha önce soru sayfasına "katılıyorum" yazdığından bir daha yazması gerekmez.

8- Ödül kurası sonraki ayın ilk günü çekilir ve aynı gün saat 20.00'de site ana sayfasından ve ilgili kategoriden duyurulur.

9- Kura çekiminde 1 asil, 1 yedek kazanan belilenir.

9- Kura çekimi öncesi her katılımcınının numarası soru hariçte kalmak üzere "kaçıncı mesaja katılıyorum yazmış ise" odur. (ÖRNEK: Katılımcı sorudan sonra 7. mesaja katılıyorum yazmış ise katılım numarası "7" dir.)

10- Kazanan üye ile irtibat adresimiz "tarihportali@gmail.com adresine hangi mail adresi ile mail attı ise odur. Başka bir mail adresi kabul edilmeyecektir.

11- Kazanan üyeye sonuç açıklandıktan 5 gün içinde ulaşılamaz ise (adres bilgilerine) ödül yedek üyeye devrolur. Aynı süreçte yedek üyeye de ulaşılamazsa ödüller köy sandığına dolayısıyla bana kalır.

12- Kazanan üyenin ad-soyad ve okul adresini bildirmesi gerekmektedir.

13- Yarışmanının her türlü sorumluluğu www.tarihportali.org'a aittir.

14- www.tarihportali.org yarışma sonuçlanıncaya kadar kural değiştirme ve yeni kural ekleme hakkını elinde tutar. Katılımcıların "vay ben duymadım, vay ben görmedim" deme hakkı yoktur.