Giden Bakan Bey ( Hani Meb otamatiğe bağlayan) kariyer basamakları sınavı yapmıştı. Bazı arkadaşlarımız bu sınav sonucunda ve o aptal belgeleri çok olduğu için uzman oldular ve 60 Tl civarı fark alıyorlar. Tabiki alsınlar. Ama Bakanlık bu sınavı 2 yılda bir yapacaktı hala yapmadı. Bu ne laçkalıktır. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? Veya bu konuda yapılan bir girişim var mı? Hani diyorum şu işe yaramayan sendikaları bir harekete geçirsek arkadaşlar. İlginize tşk.

Biliyorsunuz Danıştay,Türk-Eğitimseninaçtığı dava sonucu kariyer basamaklarında yükselme sınavının bazı maddelerini iptal etti.İptal ettiği maddeler arasında kontenjan uygulaması ve hizmetiçi eğitimden alınan belgeler var.Yani Danıştay diyorki,sınavı yaparsın ama belli bir kontenjanla sınırlandıramazsın,barajı geçen herkes uzman olur.Hukuka takılan MEBin önce bu konuda yasal düzenleme yapması gerekir.Bunun içinde bu sınav ne zaman yapılacak belli değil.

oturacağına,o aptal diye nitelendirdiğin belgelerden sen de alsaydın da senin de çok belgen olsaydı.

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Lütfen konuyu kilitlememe sebep olacak yönlere sürüklemeyiniz.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

o sınavda 75 almıştım.ilk kez yapılan sınavdı.sicil notlarım 95 ve üstü idi.müdürüm bana bu sicil notları ile sen kesin uzmansın diyordu. o aptal evet o aptal belgelerden ise sadece bilgisayar sertifikam vardı.gelen puan ise 44.4 idi.o kursların hangi ciddiyetler ölçüsünde yapıldığını ve o kurslara özellikle çoğunluk öğretmenin ne ölçüde nasıl ciddiye alarak !!!!gittiğini iyi biliyorum. meslek hayatında ne kadar kullanacak öğrendiklerini.eğer öğrendiyse taabi!!!!!!!! bu yüzden artık beni kariyer basamakları ilgilendirmiyor.uzman veya başöğretmen değil'' öğretmen "olarak emekli olacağım. 60 tl veya 80 tl fazla almak umurumda bile değil ben o parayı fakir öğrencilerime harcıyorum.Allah bana daha fazlasını zaten veriyor.

YURDAGÜL:''o sınavda 75 almıştım.ilk kez yapılan sınavdı.sicil notlarım 95 ve üstü idi.müdürüm bana bu sicil notları ile sen kesin uzmansın diyordu. o aptal evet o aptal belgelerden ise sadece bilgisayar sertifikam vardı.gelen puan ise 44.4 idi.o kursların hangi ciddiyetler ölçüsünde yapıldığını ve o kurslara özellikle çoğunluk öğretmenin ne ölçüde nasıl ciddiye alarak !!!!gittiğini iyi biliyorum. meslek hayatında ne kadar kullanacak öğrendiklerini.eğer öğrendiyse taabi!!!!!!!! bu yüzden artık beni kariyer basamakları ilgilendirmiyor.uzman veya başöğretmen değil'' öğretmen "olarak emekli olacağım. 60 tl veya 80 tl fazla almak umurumda bile değil ben o parayı fakir öğrencilerime harcıyorum.Allah bana daha fazlasını zaten veriyor.''demişsiniz.

Hizmetiçi eğitim puanın yüzde 20'si .sınavda alınan puanın yüzde ellisi geçerli idi uzmanlıkta.sanırım siz sınavdan düşük aldığınız için uzmanlığı kaçırdınız.çünkü tarihçiler her sınavda olduğu gibi uzmanlık sınavında da çok yüksek puanlar almıştı.ama üzülmeyin yeni sınav yönetmeliğine göre artık sıralama tüm sınava girenler arasında yapılacak.öncekinde her branş için belli kontenjan vardı.özetle bu kez alırsınız uzmanlığı canınızı sıkmayın.Ama hizmet içi eğitime gidenlere de yine de saygı duymak lazım.çünkü hizmet içi eğitim kursları hep okul çıkışlarında yapılır yani ders sonrası kurs için farklı okullara gidip zamanlarını orda harcarken bizler evimize gittik rahat rahat oturduk ...ve tabii kurs sonrası alınan belge için de sonuçta bir çaba sarfetmiş oldular bunu da unutmamak gerek değil mi arkadaşım...

Zaten baştan beri "uzmanlık" mıdır ismi her neyse, bana saçma sapan gelmişti. Allah aşkına bana biri çıkıp da bu uygulamanın eğitim öğretime ne katkısı olduğunu anlatıversin. sadec 60-80 tl fazla para almanın dışında ne faydası var. Eğitim daha mı kaliteli oluyor uzman olan arkadaşların, birden bire ufukları daha mı genişliyor, ya da nedir, neyse zaten son yıllarda MEB. adam akıllı yaptığı ne var ki kadrolaşmaktan başka, neyse Allah ıslah etsin, herkese de vicdanıyla başbaşa kalarak hayırlı çalışmalar diyorum...
    &quot;Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan&nbsp; bu&nbsp; vatan batmayacaktır..&quot;<br /><br /> &quot;ÖZ VATANINDA GARİPSİN, ÖZ VATANINDA PARYA.&quot;

umuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sadece uzmanlık sınavı değil yönetiçi atama sınavını bile kaç senedir hazırlayamadılar sırf yetişmiş öğretmenleri yok diye bu kadar kadrolaşmaya uğraşan başka bakanlık var mı acaba
    Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür; ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.<br />OFLU/TARİHÇİ<br /><br />

arkadaşlar, bilmiyorum ama bu işi gönülden yapan hiçbir öğretmenin uzmanlıkmış, başöğretmenlikmiş gibi unvanların umrunda olduğunu zannetmiyorum. bakanlık sözde bu uygulamayı akademik çalışmaları arttırmak -özendirmek- için yaptı. ama nedense yüksek lisans ve doktora yapan öğretmenlere ekderslerde verilen % 25-40 farkı kaldırdı. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.... gerçekten bakanlığımızın yaptığını çözmek zor iş. ben kafamı bunlarla yormuyorum şahsen. Türkiye'de kendi personelini yatmakla, çalışmamakla suçlayan başka bakan var mıdır acaba? malum zatı biliyorsunuzdur.

sözüme aldığım puanı söyleyerek başladım.. sayın arzu 1966.. 75 düşük puan ise ben daha birşey demiyorum.ayrıca hiçte üzülmüyorum.okulda genç arkadaşlar var her yıl nerdeyse tüm kurslara başvururlar.çıkan kursada giderler banada katılmamı söylüyorlar.ama ben bu faaliyetlere katılmanın onların hakkı olduğunu düşünüyorum.selamlar kolaylıklar diliyorum.