10.sınıfların yeni müfredat esasları talim ve terbiye kurlunda ,haftalık iki saat üzerinden verilmiş,bu durumda bu müfradatı sadece 10.sınıflarda seçmeli (TMve Fen)sınflarında seçmeli tarih dersleri içinmi esas alacagız.yoksa bu müfradatı aynen alıp sadece haftalık ders saatını 4 olarak degiştirip 10 .sınıf (sözel bölümde)aynen mi kullancagız.
    ikinci sorum 12.sınflarda seçmeli tarih (2 saatlik) dersinde zümre öğretmenleri istedikleri müfredat esaslarını kendileri mi oluşturup mu belirliyor, yoksa 12.sınıflarda sözel bölümde zorunlu olan çağdaş türk ve dünya tarihi dersini haftalık iki saat seçmeli tarih dersi olarak 12. sınıf TM ve Fen sınflarında uygulamak zorunda mı?...bu konuda net bir bilgivereblilrmisinz?

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sinan08 Nickli Üyeden Alıntı
    10.sınıf müfredatını sözellerde 4 saat diğerlerinde 2 saat işleyeceksiniz.

12 seçmeli tarih dersi konularını zümrede belirleyeceksiniz. o knuları içeren plan yapacaksınız.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sinerit hocam aynı konuyu iki kere açtığından Sinan Hocam senin mesajlara yazık oldu. Konu hem doğru yere taşındı hemde Sinan Hocamın mesajı kurtarılmaya çalışıldı.

Sorunuzun 2. kısmı için 12. sınıf seçmeli de önceki sınıfların istediğiniz birinden veya birkaçından faydalanabilirsiniz buna ÇTDT dahildir. Zümre kararıyla tabi ki.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

öğretim proseduru anlamında seçmeli tarih derslerinin <sınflar bazında hangi tur ders zorunluysa> o dersin içeriğinin (müfredat programının )esas alınması zorunlu degılmı?....prosedurlerde seçmeli derslerin içeriğinin oluşturulmasında ,zümre öğretmenleri serbest bırakılıyor mu?..eğer böyle bir serbestlık söz konusuysa 11.sınıflarda okutacagımız secmeli dersin aynısını 12.sınfların seçmeli tarih dersinde de okutabilyormuyuz?...ve tüm bunlar için ek bir zumre yapmak tutanak hazırlamak gerekiyor mu?

Çağdaş Türk Dünyası dersi sadece 12-Sözellerde olan bir ders. Bu dersin konularını seçmeli tarih dersinde kullanamazsınız. Diğer bölümlerde (mesela TM sınıflarında) gösterilemez. 2008-2009 öğretim yılında bazı arkadaşlar ÇTD dersini TM lerde okutmuşlar. Seminerde nasıl okuttunuz dedik. Çünkü TM sınıflarında seçmeli hanesinde böyle bir ders yok. İdare veya siz tebliğler dergisine bakmadınızmı dedik. Oldu bitti dediler.

12. sınıf seçmeli tarih dersi planını şimdi tamamladım. Bu arada sitedeki online sürem artmış. Bu planı siteye göndermek istiyorum. İsteyen arkadaşlar faydalansın. Sadece planda yer alan konuları biz zümrede belirttik. Sizlerinde bu derste okutacağınız konuları zümrede karar altına almanız iyi olur.

hocam bu yıl çıkan seçmeli tarih planını çok aradım ama bulamadım varsa yollarmısınız tamerkirli@hotmail.com yollarsanız çok sevinirim

seçmeli tarih dersinde herkes zümre kararına göre takılıyor galiba.biz de 1 saat olarak seçildi.biz de osmanlı dev.nin kuruluş döneminden başladık.ink.tarihi ile bitirdik.