Gazi gözlerini açti, dogruldu, çevresine bakti, birtakim adamlar
toplanmis..
Sordu:

> > -Ne yapiyorsunuz?

> > -Her yil bugün yas tutuyoruz,eglence yerlerini kapatiyoruz,içkiyi yasak ediyoruz Atam..

> > -Iyi halt ediyorsunuz,baska ne yapiyorsunuz?

> > -Senin kurdugun "Chp" yi kapattik Atam..

> > Gazi kaslarini çatti:

> > -Neden?

> > -.....

> > -peki baska ne yaptiniz?

> > -Ögretim birligi devrimini yiktik Atam!..Artik iki basli egitim yapiyoruz,imam liseleri açiyoruz. Imamlar öylesine çogaldiki hepsini önemli devlet görevlerine getiriyoruz.

> > -Madem ki böyle isler yapiyorsunuz,neden mezarimin basinda toplaniyorsunuz?

> > -Seni seviyoruz Atam!..

> > -Susun maskaralar!..Anlatin baska neler yaptiniz?

> > -Senin vasiyetini yirtip,çöp kutusuna attik Atam..

> > -Yaaa!..Nasil yaptiniz o isi?

> > -Hukuk devleti ilkelerini,Medeni kanunu, miras hukukunu çignedik;özel vasiyetnameni degistirdik; Türk Dil ve Tarih Kurumlarinin özerkligini yok ettik;kisiliklerini sildik..

> > -Nasil oldu bu?

> > -Oldu bir kere Atam..

> > -Sonra?

> > -Laik Cumhuriyeti korumak çok zor Atam!..Simdi Türk-Islam sentezini devletin resmi ideolojisi yapmaya çalisiyoruz..

> > -Yapabildiniz mi?

> > -Direnis var, daha tam basari kazanamadik Atam..

> > -Sonra?

> > -Atam!..Sen kalk,ben yatam..

> > -Susun,saçmalamayin!..Nereden çikti bu münasebetsiz laf?

> > -Seni sevenler çikarmis Atam..

> > -Hay sevmez olaymislar..

> > -Hayat zorlasti Atam!..Artik sensiz yasiyoruz, ama Amerikasiz yasayamiyoruz..

> > -O ne biçim laf öyle?

> > -Biçimsiz bir laf Atam..

> > -peki, neden söylüyorsunuz?

> > -Söyleyene degil,söyletene bak Atam!Amerika artik bizim herseyimiz Atam..

> > -Ben böyle mi ögretmistim?

> > -Borçlandik Atam,36 milyar dolar dis borcumuz var Atam,ABD'ye teslim olduk Atam.

> > -Teslim mi oldunuz?

> > -Halkevlerinin canina okuduk Atam, eski yaziyi canlandirmak istiyoruz.Atam,siyaset namazi kilip, seçim orucu tutarak iktidar olabiliyoruz Atam.

Washington'un desteklemedigi, CIA'in tavsiye etmedigi adam tasfiye ediliyorAtam, Amerika'dan icazet almadan iktidar olunamiyor Atam..

> > -Söylediklerinizi kulaginiz duyuyormu?

> > -Isler bildigin gibi degil Atam,biz Amerikasiz yasayamayiz Atam,"köseyi dönmek" için baska çare yok Atam..

> > -Ne demek köseyi dönmek?

> > -Artik ülkede iki temel siyaset var Atam; birincisi "köseyi dönelim",ikincisi "dön baba dönelim, hacilara gidelim" Atam..

> > -peki, Cumhuriyeti emanet ettigim gençlik ne yapiyor?

> > -Gençligi ezdik Atam!..Çeyrek yüzyildan beri baskaldiran gençleri öldürüyoruz, asiyoruz, iskenceden geçiriyoruz, ceza evlerine kapatiyoruz; geriye kalanlari da ya imam okullarina ya YÖK'e bagliyoruz,ama seni çok seviyoruz Atam,sen kalk,biz yatalim Atam..

Gazi,kalabaliga mavi mavi bakti:

> > -Siz kimsiniz yahu?

> > -Biz Atatürkçüyüz Atam!..

> > Gazi:

> > -Yaaa!..dedi,öyleyse "Ben ATATÜRKÇÜ degilim!.."