arkadaşlar. okuldaki tek tarihçiyim ve zümre olanağım da yok. 2 saatlik seçmeli 11.sınıf tarih dersinde hangi konuları seçmeliyiz?... elinde örnek yıllık plan olan varsa paylaşabilir mi? fikir verebilecek olan. var mı?

talim ve terbiye kurulunun haftalık ders çizelgesinden alıntı...

Tarih dersinde; Talim ve Terbiye Kurulu’nun 11.10. 2007 tarih ve 172 sayılı Kararı ile kabul edilen 9. sınıf öğretim programı, 03.06.2008 tarih ve 138 sayılı Kararı ile kabul edilen 10.sınıf öğretim programı, 09.03.2009 tarih ve 27 sayılı Kararı ile kabul edilen 11. sınıf öğretim programı uygulanır. (2010‐2011 öğretim yılından itibaren)

Yeni öğretim programı uygulamaya girinceye kadar; 11.sınıfta Talim ve Terbiye Kurulu’nca onaylanmış tarih dersi öğretim programlarının amaç ve açıklamaları dikkate alınarak aşamalılık ilkesi göz önünde bulundurularak zümre öğretmenler kurulunca hazırlanan program uygulanır.

yani bu 2 saatlik 11. sınıf seçmeli tarih dersi için yeni öğretim programı devreye girinceye kadar uygulanacak bir plan yok... benim merak ettiğim zümresini yapmış arkadaşlar siz bu 2 saatlik seçmeli ders için okulunuzdaki zümrede hangi konuları seçtiniz? elinizde planınız varsa paylaşabilirmisinz? teşekkürler...