Merhabalar,

Ben sayısalcıyım, fakat; tarih öğretmeni olmak istiyorum..((Biraz garip ama öyle ))

Ki bu kararımın ne kadar doğru olduğunu bilemiyorum ama,

Bana tarih öğretmenliği hakkında detaylı bilgi verebiliir misiniz?

Kaç yıllık, hangi üniversiteler tercih edilmelidir bu hususta...vs...vs..gibi..
    ŋe kadarıŋız gerςek, kaςıŋız doğru ??

Günümüz Türkiyesi'nde tarih öğretmeni olmak ne kadar zor iyice araştırın ondan sonra karar veriniz derim. İş yok ki... Dershaneler tam bir sömürücü olmuş. Kolejler deseniz adamınınız varsa girersiniz başka türlü istediğiniz kadar bilgili olun. Çünkü artık özel sektör bilgili ve tecrübeli öğretmen çalıştırmaktan çok ucuz öğretmen peşinde... Verdikleri maaş ise gülünç rakamlar... Tarih öğretmenine kız vermiyorlar. Ben yaşadım, tecrübeme dayanarak söylüyorum.

2009 KPSS sonucunda 44 kadrolu 119 sözleşmeli Tarih öğretmeni atandı. Minimum puan kadrolu öğretmende, 82.916, sözleşmeli Öğretmende, 81.675 oldu. Ben bu puanı alır atanırım diyorsanız sözüm yok.
    http://www.tarihportali.net/tarih/yn...19937#msg19937

NOT: 1998'de 2000 civarında tarih öğretmeni atanırken, 2000'li yıllardan itibaren 100-200 civarında tarih öğretmeni ataması gerçekleştirilmektedir.

Çok sağolun bilgiler için...İşime yarayacaktır umarım

Fakat tarih öğretmenliği şu anda çok zor diyorsunuz yani, öyle mi?

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sümeyra bende sayısal mezunuyum ama tarih öğretmeniyim bu garip değil.

Ama sen genede "Harut" hocamızın dediklerini göz ardı etme. Mezun olduğunda iş imkanın çok kısıtlı. Gel sen bir daha düşün. (Ne günlere kaldık yahu. Bir öğrenci benim mesleğimi seçmek istiyor benim yazdıklarıma bak.)
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

Anladım.

Ailem ve yakın çevremdekiler buna zaten çok karşılar. Onlar tıp okumamı istiyorlar. Ailem yurt dışında olduklarından benide yanlarına alıp, YŞÇ sınavına girmemi istiyorlar. Fakat orda ki Fen Lisesi değil, Genel Lise.(Oysa ki ben Fen lisesi için 4 sene başımı kitaplardan ayırmadım). Biliyorsunuz ki YŞÇ, ÖSS den hayli hayli kolay bir sınav ve tıbı kazanmam % 90 olasılık. Okulda rehber öğretmenine danıştım, fakat o da kesinlikle kalmamı istiyor.Ne yapacağımı şarırmış durumdayım...

Bu Konu için Etiketler

Giriş

Giriş