Ben de ortaokul da sosyal bilgiler dersimize giren öğretmenimi unutamıyorum;FERZANDE YALVAÇ. Tarih dersini sevmem de bir tarih sevdalısı olmam da büyük emeği var. Kendisine saygılarımı sunuyorum..
    » &quot;Muhakkak olan bir taraf varsa, eskinin... içinde kaybedilmiş bir cennet[in] bir hazine gibi durması..., bizi kendine çağırması, bunu yapamadığı zamanlarda da, hayatımızdan bizi şüphe ettirmesidir.&quot;<br />Ahmet Hamdi Tanpınar

Benim hayatımda iz bırakabilecek bir tane öğretmen vardı.ilkokul'da bahriye hocam.Onu cok sevmişimdir ama bana cok büyük bir kazık attı.Herşeye rağmen bizim için yapmayacağı şey yoktu o zamanlar.

Benim Türkçe öğretmenlerimin çogunun etkisi vardır bende.Şimdi ise ziberkan hocamın etkisindeyim

Tarih öğrtemenim Semih Hoca. Onun yüzünden tarihçi oldum. Neden bu kadar iyiydiniz be hocam... Hacı Ahmet Atıl Lisesi'nden sosyallerden

Lütfen iletilerinizin tamamını büyük harfle yazmayınız. Tarafımdan düzeltildi. İLTERİŞ

Hayatımda ilk ve tek iz bırakan öğretmenim;lisedeki tarih öğretmenim Mustafa Gökçeli...Tarihi sevmeme, tarih öğretmeni olmama en büyük vesile olan öğretmenimdir.Onu görünce birden bire tarih sevdası başlamıştı bende
    Eğer davan kişilere karşı büyükse unutma; intikam gecikir ama asla yaşlanmaz...IV.MURAT

ben ilkokul durumum kötü idi ayşegül hocam matemati öğr. o bana destek oldu
    şimdi lise3 teyim EA bölümü lise 1 reşide hocam vardı bir tarih anltırdı bir insan öylemi güzel anlatır tarihi hep onun sayesinde sevdim şimdi bizim sınıfta tek bir kişide tarihi sevmiyor benim haricimde reşide hoca çok hızlı anlatırmışta palavra onların tembelliği şimdi lise3 teyim handan çicek hocam da çok güzel anlatıyor bütün hocalarım çok iyi
    aslında fakir okullara hep iyi hocalar düşmekte

Hayatımda ilk izi Halide Kızılöz, yani sevgili ilkokul öğretmenim bıraktı, kişiliğime, yetişme tarzıma dair;
    daha sonra ise tarih öğretmenim Remzi Bey, branşımı belirlememde rolü olan saygıdeğer öğretmenimdir. İkisini de saygı sevgi ve minnetle anıyorum.

ilkokul 2 deki öğretmenimi hiç unutmadım. Daha doğrusu henüz 8 yaşındayken o minik yüreğimde açtığı yaraları. Almanya'dan memleketimize kesin dönüş yapmıştık. 2.sınıfa burada devam edecektim. Fakat yeterince Türkçe bilmiyordum. Bir de ''Ş ve Ç'' harflerini çıkarmakta zorlanıyor ''s'' olarak söylüyordum. O da biliyordu bunu. Türkçe dersimizde bazı kelimelerin sözlükten anlamını bulur cümle kurardık ya. Kelime ''deve'' Parmağımı kaldırdım kafamda kurduğum cümle '' deve yere çöktü '' Ama son kelimeyi doğru çıkartamadığımdan ''söktü'' şeklinde diyebildim. 'aptal' dedi bağırdı. ''Yer kazak mı ki sökülsün'' . O yıl Çok kötü geçti benim için. hep dayak yedim öğretmenimden sınırlı Türkçem yüzünden. Ödev verdiği yeri yanlış anladım dövdü. Cümle kuramadım dövdü. Anneme babama da anlatamadım. Kendimi diğer çocuklardan farklı hissediyordum. Kusurlu alan benim diye düşünüyor utancımdan öğretmenim dövdü diyemiyordum. derdimi kimselere anlatamıyordum. İyice içime kapanmıştım. Bu durum 1 yıl kadar sürdü. Sonra kelimeleri doğru telaffuz etmeye başladım. Anadilimi güzel konuşabiliyordum artık. Ders başarım artmıştı. Öğretmenin yaklaşımı değişmişti artık ama nafile... (Bugün bile o günleri hatırladığımda üzülürüm..) 3. sınıfta tayini çıktı gitti. Kafamdaki öğretmen imajı yeni gelen öğretmenimle birlikte değişti. Sevgili Atalay hocam... öbür öğretmenimin çocuk kalbimde açtığı yaraları Atalay öğretmenim sevgisiyle ilgisiyle sardı. sevgi çiçekleri ekti yüreğime. hayatım boyunca da insanların kusurlarıyla alay etmedim. 8 yıllık öğretmenlik hayatımda da öğrencilerimi ben de hep sevdim, yardımcı oldum.. Seni hep hayır dua ile anıyorum Atalay öğretmenim.. benim canım öğretmenim...

Eğitim Fakültesinde okurken aynı zamanda Balıkesir'in bir ilçesinde hemşire olarak çalışıyordum.Hafta sonlarım hep hastanede geçiyordu.Okulum malesef 2. sırada olmak zorunda kalıyordu. Derslere geç geliyor ve de çoğunuda yorgunluktan dinleyemiyordum.Allah Razı olsun hocalarımdan bana hiç zorluk çıkarmadılar.Hatta kolaylık sağladılar. Bende öğrencilerimi hasta ya da zor durumda olduklarında kolaylık sağlamaya çalışıyorum.Umarım tüm hocalarım sağlıklı ve mutludur.

Madem burada öğretmenlerimizden bahsediyoruz ben de çok sevdiğim kelam hocamı rahmetle anıyorum...Yaşar Oduncu hocamızın kıymetini daha çok liseden mezun olduktan sonra anlamış ve çalıştığı okulu bulup onu ziyarete gitmiştik 3 arkadaşımla, çok kötü bir öğrenci olmama rağmen kendimden vazgeçmeme izin vermemişti...yıllar sonra öğretmenlik yapmaya başlayınca meslektaşı olarak ona ulaşmak istedim ama gecikmiştim, Rabbim rahmetini eksik etmesin üzerinden...

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan Birinci 12