Bildiğimiz üzere idareciler 6 saat derse girmekle yükümlü. Sizce bir idareci aynı zamanda tarih öğretmeni ise hangi dersi almalı? Neden?

Bence idareciler derse girmemeli.Çünkü ister istemez dersler aksıyor. Yönetmeliğe göre girmeleri gerektiği için ben olsam maaş karşılığı sayılan tanıtım ve yönlendirme dersine girerdim.
    MEHMET YATKIN

raltar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müdür yardımcısı bir tarihçi olarak,tarih derslerine girmemeyi asla kabul etmiyorum.Bu bizi branşımızdan uzaklaştırdığı gibi,uzun vadede öğretmenliktende soğutur.
    Ders zamanı geldiğinde bütün idari işleri bırakırım ve dersime girerim.Hatta bu konuda, her sınıftan görevlendirdiğim öğrenciler unutup dalma ihtimaline karşı beni uyarmaktadırlar.
    Hangi ders? Tabiki o size kalmış.En çok verimli olabileceğinizi düşündüğünüz ders.

saygılarımla
    Başlıgıg yükündürtümüz,tizligig sökürtümüz / Başlıya başeğdirdik,dizliye diz çöktürdük.

Geçen yıl bakanlık müfettişleri tarafından denetlendik.Bizim okul idarecileride branş dışı dersler almışlardı.Müfettişlerin ilk uygulaması haftalık ders proğramını değiştirip müdür dahil herkese zorunlu branş dersine girmeleri yönünde bir uygulama yapıldı.
    Okullar anlayışa göre değil mevcut yönetmelik,genelge,ve yasalarla yönetilir.Ben olsaydım anlayışı ile değil.

İdareci tarih öğretmenlerinden birisiyim. Okulda Tarih-1, Tarih-2 ve TC İnkılap Tarihi olmak üzere 2'şer saatten 6 saat derse girmeye çalışıyorum. Bence bu derslere mutlaka girilmeli diye düşünüyorum.
    Pâdişâh-ı âlem olmak bir kuru kavgâ imiş <br />Bir Velîye bende olmak cümleden a&#39;lâ imiş<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; <br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Yavuz Sultan Selim

Gerçekten kanıyan yaramız.İdarecilerin derse girmesi kadar kötü bişey yok(öğrenciler açısından)Ben bir öğrenci olarak idarecilerin derse girmesini iyi bulmuyorum.Çünkü arkadaşlarımızında dediği gibi dersler ister istemez aksıyor.Şuanda okuduğum sınıfın derslerine okulumuzun Müdürü giriyor yada girmeye çalışıyor diyeyim.Okul başalayayı 4 hafta oludu biz neredeyse kitap yüzü açmadık...

Bence okul yonetimin de olan öğretmenler trafık demokrasi vb. derslere girmeliler. Çünkü der dersler aksar.

Mesajınız tarafımdan dilimiz imla kurallarına uygun hale getirilmiştir.
    !!!süleyman!!!

Ben de tarihçi müdür yardımcısıyım.3 senedir ilk ve son haftalar hariç dersimi aksattığımı gören olmamıştır.Dersini aksatmak tarihçi idarecilere mahsus bir davranış değil elbette.Ders saatlerimi iple çekiyorum ve idarecilere yapıştırılan bu etiketten memnun değilim.Bu etiketin verilmesini sağlayanları da kınıyorum.

değerli arkadaşlarım vekaleten müdür yardımcılığı yapıyorum 1 senedir.asli görevim tarih öğretmenliği haftada 18 saat tarih dersine giriyorum hiçte aksatmadım dedimya asli görevim tarih öğretmenliği müdür yardımcılığını hobi olarak yapıyorum saygılar.

müdür yardımcısıyım ve 10 saat derse giriyorum.6 saat 9.sınıflar , 4 saat 11.sınıf.görevli izinli değil isem ve okuldaysam hiçbirşey derse girmemi engelleyemez.