İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır.Erkeğin cesur,kadının namuslu olması.Bu iki meziyetin yanında hem erkeği hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır.İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak.İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır.Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir,lakin mağlup edilemezler...(NAPOLEON BONAPARTE/FRANSIZ İMAPARATORU)

Türkler ölmeyi biliyorlar,hem de iyi biliyorlar.Bende ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim.Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün.Bu imkanlardan bol bol faydalanıyorum.Fakat meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var:Türklerin yaşayan hatıraları...Üç dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar.Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum.Demek ki yalnız Türkleri değil onların TARİHİNİ de yenmek lazım.Bu durumda ben Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum.
    ONLAR MİLLETLERİ BİR KERE YENİYOR,FAKAT KAZANDIKLARI ZAFERLERİ RUHLARA VE NESİLLERE NAKŞEDEBİLİYORLAR!!!(M.MONTECUCCOLİ/AVUSTURYALI KOMUTAN)

Bu ülke;dünyanın asla beklemeyip ümit etmediği eşsiz bir varoluşun yüksek şansına sahne oldu...Bu sahne yedi bin yıllık bir Türk beşiğidir.Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı...Beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmuruyla yıkandı...O çocuk doğanın yıldırımlarından kasırgalarından önce korkar gibi oldu...Sonra onlara alıştı...Onları,"Doğanın Babası"tanıdı...Onların oğlu oldu...Bir gün o doğa çocuğu,doğanın kendisi oldu...Yıldırım,dünyayı aydınlatan güneş oldu...TÜRK OLDU...TÜRK BUDUR...YILDIRIMDIR...KASIRGADIR...DÜNYAYI AYDINLATAN GÜNEŞTİR....(GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK)

Ellerine kollarına sağlık canım benim.