arkadaşlar şöyle bir sorunum var 12 tm sınıfında okul müdürü seçmeli olarak 1 saatlik ÇTveDT dersini seçmiş allah aşkına nasıl olacak bu ? Müfredatın nasıl olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben ne yapayım.Bana bir yol gösterin...

ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ancak danışıklı dövüş ile bu iş çözülür. 1 saatlik plan çerçevesinde defter doldurulur. Yazılılar "çalışma sorusu" verilerek yapılır. Öğrencilerle sürekli test çözülür. Eğer sınıf "sözel" sınıfsa sürekli çtdt testleri çözülür. Böylece sınavlar için çalışma sorusuna da gerek kalmaz.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
    FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
    ALTIN ÜYE OLUN.
    AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

raltar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı nezkardelen Nickli Üyeden Alıntı
    12 tm sınıfında okul müdürü seçmeli olarak 1 saatlik ÇTveDT dersini seçmiş
    İlgili ders çizelgesi tablosunda Çağdaş T.ve D.T. dersi 12.sınıflarda 2 ve 4 saat olarak gösterilmiş.Genelgeyi müdürünüze göstererek bu yanlışı düzeltebilirsiniz.
    Başlıgıg yükündürtümüz,tizligig sökürtümüz / Başlıya başeğdirdik,dizliye diz çöktürdük.

Raltar Hocam yeni çizelge mi eski çizelge mi?

Ben eski çizelgede 1-3 diye hatırlıyorum. Müdür de bazı sınıflardaki "diğer seçmeli dersler" kontenjanından faydalanarak 1 saat seçmiş olabilir.
    YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için tıklayınız.
    ALTIN ÜYE OLUN.

raltar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Son yayınlanan çizelge 20/07/2010 tarih ve 76 nolu genelge.Sitemizde yayında olması gerekir.
    Başlıgıg yükündürtümüz,tizligig sökürtümüz / Başlıya başeğdirdik,dizliye diz çöktürdük.

ben de meslek lisesinde çalışıyorum,idareye iki yıldır çağdaş türk dünya tarihi dersini seçmeleri için yalvardım durdum,sonunda bu yıl seçmişler,tabi haberimiz yok 10.sınıflara bir saat olarak,bunun hakkında görüşlerinizi bekliyorum,tek saat ne derecede yeterli olur,10.sınıf uygun mu?ilginizi ve önerilerinizi bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim.

Ahmet Hocam

Okul idareniz sizin isteklerinizden çok günü kurtarmaya çalışmış. Diğer seçmeli dersler kontenjanında 1 saat başka bir ders seçmişler. Sonrada "aaaa bir ders daha lazım" deyip arayıp tarayıp (%99 tarihtende norm sorunu yaşamayalım diyerek) lutfedip çtdt seçmişler.

10 sınıfta çtdt okutulmasına gelince; çocuklar lise 1'de "Osmanlı Tarihi"ne kadar geldi. Şimdi bir taraftan 1299'u anlatırken bir başka derste 1. Dünya Savaşı'ndan başlayacaksınız. Amiyene tabirle çocuklar maymuna dönecek.

Aynı sınıfın tarih 2 sinede giriyorsanız 3 saat olarak rahat rahat işleyin hocam konuyu.

Selametle.
    ALTIN ÜYE OLUN.

sağolun kardeşim, çok haklısınız,söylediğiniz gibi iş yine bize düşüyor,ne yapalım yardımcı olmaya çalışacağız,ilgilendiğiniz ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Geçen yıl bizim okulda 11 sınıfta Ctt dersı okutuldu onda bıle öğrencı zorlandı..
    Etkınlıklerde Bırıncı dunya savaşıyla ılgılı olanlar var.

Öğrencı Bırıncı Dunya savaşını gormeden nasıl İkincı Dunya Savaşını gorebılır.

Bu tarihin sebep sonuç ilişkisine bıle ters..

İdarıcıler ne yapacaklarını şaşırmış işte..
    ALLAH&#39; ım!<br />Boşa bakanlardan<br /><br />Boşa susanlardan<br /><br />Boşa konuşanlardan eyleme

En hafif ifade ile saçmalamışlar. Birincisi arkadaşların da dediği gibi haftalık ders çizelgesinde belirtilen saatlere aykırı. İkincisi bu ders öyle kolay okunacak ve okutulacak bir ders değil. Bu insanlar ya hayatında hiç tarih okumamışlar ya da bu dersin kitabını ellerine bir kez olsun almamışlar. Devamlı soru çözme metodu -derse hazırlanma zahmetinde bulunmayan öğrenci profili varsa- bir süre sonra iflas edebilir. En güzeli ders kitabını boşverin özetin özeti bir kitap veya not bulursanız ondan işleyin. Öyle bir kitap veya not varsa bize de bildirin.