1. #1  Osmanlı Devleti'i neden dogu yerine batıya sürekli sefer düzenledi.Bu fetih politikası Osmanlı Devleti'nin yıkılış sebelerinden biri olabilir mi? 2. #2
  bond_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.Eylül.2009
  Yaş
  36
  Mesajlar
  3

  sadece Osmanlı'da değil tüm Türk devletlerinde var olan bir eğilimdir. Eski Türk devletlerinde göktanrı inancından dolayı güneş ve ay kutsaldı ve güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar fethetmek arzusu hakimdi. bu Osmanlı'da devam etti ancak bence bir husus da İslamiyetten kaynaklanıyor; doğu genelde müslümandı bu yüzden gayri müslim topraklarına doğru fetihler gerçekleşti, din kardeşlerimize doğru değil,yıkılmasına etkisi ise çok fazla unsuru bünyesine almasından kaynaklanıyor ama uzun yaşamasının sebeplerinden birisi bu fetih politikasıdır.

 3. #3
  furkanözyürek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.Ağustos.2007
  Yaş
  29
  Mesajlar
  221

  Kandaki göç eğlimi açıkcası buna bir sebep sayılabilir bence ve söylenne katılmyrum doğu asla tamanlamıyla Mülüman olmamıştır.Koskoca Çin ve Hİndistan'ı yarısı batıdan çok daha verimli seferler yaratabilirdi.

  Neden bu seferler batıya oldu dersek doğudan gelmekte olmak yani doğuya daha yakın olmak farklı yerleri fethetme isteği doğuracaktır.Ayrıca BAtı'ını bizim aradıklarımıza sahip olması da bunlara bir muhtemel bir sebep olarak eklenebilir.

  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş

Giriş