1. #1
  reflect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.Eylül.2009
  Yaş
  39
  Mesajlar
  1  arkadaşlar. okuldaki tek tarihçiyim ve zümre olanağım da yok. 2 saatlik seçmeli 11.sınıf tarih dersinde hangi konuları seçmeliyiz?... elinde örnek yıllık plan olan varsa paylaşabilir mi? fikir verebilecek olan. var mı?

  talim ve terbiye kurulunun haftalık ders çizelgesinden alıntı...

  Tarih dersinde; Talim ve Terbiye Kurulu’nun 11.10. 2007 tarih ve 172 sayılı Kararı ile kabul edilen 9. sınıf öğretim programı, 03.06.2008 tarih ve 138 sayılı Kararı ile kabul edilen 10.sınıf öğretim programı, 09.03.2009 tarih ve 27 sayılı Kararı ile kabul edilen 11. sınıf öğretim programı uygulanır. (2010‐2011 öğretim yılından itibaren)

  Yeni öğretim programı uygulamaya girinceye kadar; 11.sınıfta Talim ve Terbiye Kurulu’nca onaylanmış tarih dersi öğretim programlarının amaç ve açıklamaları dikkate alınarak aşamalılık ilkesi göz önünde bulundurularak zümre öğretmenler kurulunca hazırlanan program uygulanır.

  yani bu 2 saatlik 11. sınıf seçmeli tarih dersi için yeni öğretim programı devreye girinceye kadar uygulanacak bir plan yok... benim merak ettiğim zümresini yapmış arkadaşlar siz bu 2 saatlik seçmeli ders için okulunuzdaki zümrede hangi konuları seçtiniz? elinizde planınız varsa paylaşabilirmisinz? teşekkürler...
 2. #2
  ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Nisan.2007
  Yaş
  43
  Mesajlar
  6,615

  Öncelikle konuyu yanlış yere açmışsınız hocam. Doğru yere taşıyorum.

  Sorunuza elince ders çizelgesinde seçmeli dersler kısmında yukarıda belirttiğiniz ibare yok. O 9 ve 10. sınıf tarih dersleri için geçerli.

  Ayrıca aşağıda verdiğim kararname olayı biraz daha netleştiriyor. Özellile son paragrafından çıkarımda bulunabilirsiniz.

  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

  İyi çalışmalar.
  YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
  FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
  ALTIN ÜYE OLUN.
  AYRINTILI BİLGİ İÇİN Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


  Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş

Giriş