1. #1  Bildiğimiz üzere idareciler 6 saat derse girmekle yükümlü. Sizce bir idareci aynı zamanda tarih öğretmeni ise hangi dersi almalı? Neden? 2. #2
  yatkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Ağustos.2007
  Yaş
  53
  Mesajlar
  20

  Bence idareciler derse girmemeli.Çünkü ister istemez dersler aksıyor. Yönetmeliğe göre girmeleri gerektiği için ben olsam maaş karşılığı sayılan tanıtım ve yönlendirme dersine girerdim.
  MEHMET YATKIN

 3. #3
  raltar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.Ağustos.2007
  Yaş
  48
  Mesajlar
  734

  Müdür yardımcısı bir tarihçi olarak,tarih derslerine girmemeyi asla kabul etmiyorum.Bu bizi branşımızdan uzaklaştırdığı gibi,uzun vadede öğretmenliktende soğutur.
  Ders zamanı geldiğinde bütün idari işleri bırakırım ve dersime girerim.Hatta bu konuda, her sınıftan görevlendirdiğim öğrenciler unutup dalma ihtimaline karşı beni uyarmaktadırlar.
  Hangi ders? Tabiki o size kalmış.En çok verimli olabileceğinizi düşündüğünüz ders.

  saygılarımla
  Başlıgıg yükündürtümüz,tizligig sökürtümüz / Başlıya başeğdirdik,dizliye diz çöktürdük.

 4. #4
  dasdada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.Eylül.2007
  Mesajlar
  10

  Geçen yıl bakanlık müfettişleri tarafından denetlendik.Bizim okul idarecileride branş dışı dersler almışlardı.Müfettişlerin ilk uygulaması haftalık ders proğramını değiştirip müdür dahil herkese zorunlu branş dersine girmeleri yönünde bir uygulama yapıldı.
  Okullar anlayışa göre değil mevcut yönetmelik,genelge,ve yasalarla yönetilir.Ben olsaydım anlayışı ile değil.

 5. #5
  BeyazZambak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Eylül.2007
  Yaş
  44
  Mesajlar
  99

  İdareci tarih öğretmenlerinden birisiyim. Okulda Tarih-1, Tarih-2 ve TC İnkılap Tarihi olmak üzere 2'şer saatten 6 saat derse girmeye çalışıyorum. Bence bu derslere mutlaka girilmeli diye düşünüyorum.
  Pâdişâh-ı âlem olmak bir kuru kavgâ imiş <br />Bir Velîye bende olmak cümleden a&#39;lâ imiş<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; <br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Yavuz Sultan Selim

 6. #6
  Vanlı65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17.Nisan.2007
  Mesajlar
  169

  Gerçekten kanıyan yaramız.İdarecilerin derse girmesi kadar kötü bişey yok(öğrenciler açısından)Ben bir öğrenci olarak idarecilerin derse girmesini iyi bulmuyorum.Çünkü arkadaşlarımızında dediği gibi dersler ister istemez aksıyor.Şuanda okuduğum sınıfın derslerine okulumuzun Müdürü giriyor yada girmeye çalışıyor diyeyim.Okul başalayayı 4 hafta oludu biz neredeyse kitap yüzü açmadık...
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 7. #7
  urukhai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15.Ekim.2007
  Yaş
  26
  Mesajlar
  13

  Bence okul yonetimin de olan öğretmenler trafık demokrasi vb. derslere girmeliler. Çünkü der dersler aksar.


  Mesajınız tarafımdan dilimiz imla kurallarına uygun hale getirilmiştir.
  !!!süleyman!!!

 8. #8
  naptera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.Ekim.2007
  Yaş
  45
  Mesajlar
  103

  Ben de tarihçi müdür yardımcısıyım.3 senedir ilk ve son haftalar hariç dersimi aksattığımı gören olmamıştır.Dersini aksatmak tarihçi idarecilere mahsus bir davranış değil elbette.Ders saatlerimi iple çekiyorum ve idarecilere yapıştırılan bu etiketten memnun değilim.Bu etiketin verilmesini sağlayanları da kınıyorum.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 9. #9
  bilgehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.Eylül.2007
  Yaş
  41
  Mesajlar
  90

  değerli arkadaşlarım vekaleten müdür yardımcılığı yapıyorum 1 senedir.asli görevim tarih öğretmenliği haftada 18 saat tarih dersine giriyorum hiçte aksatmadım dedimya asli görevim tarih öğretmenliği müdür yardımcılığını hobi olarak yapıyorum saygılar.

 10. #10
  MUSTAFA MERİÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.Kasım.2007
  Yaş
  40
  Mesajlar
  34

  müdür yardımcısıyım ve 10 saat derse giriyorum.6 saat 9.sınıflar , 4 saat 11.sınıf.görevli izinli değil isem ve okuldaysam hiçbirşey derse girmemi engelleyemez.

Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş