1. #1
  Tarihçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Nisan.2007
  Mesajlar
  7  Bu kitap Nasıl biter arkadaşlar 2 saatle? Neler yapıyorsunuz bu konuda? Nasıl ders işliyorsunuz? Bitirebiliyor musunuz bu müfredatı? 2. #2
  tarih.20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04.Eylül.2007
  Mesajlar
  1

  Hocam 14 yıllık öğretmenim,her sene sıkıntı çekerim.Konular çok yoğun,süre az...Bir de etkinliklere ve yazılılara giden saatleri düşünürsek...Ben öğrencilerin boş olan derslerinde ,programım elveriyorsa ek ders yapıyorum.Ya da müfredatı yoğun olmayan arkadaşlardan ,yazılıya yakın dönemlerde ders istiyorum.
  Şimdi bu seçmeli derslerin çıkması iyi oldu.Tarih 2 dersinde yeterince üzerinde duramadığımı düşündüğüm konuları yıllık planıma aldım,işleyeceğim..

 3. #3
  rasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.Eylül.2007
  Yaş
  53
  Mesajlar
  5

  Merhaba tarih dostları. Ben 19 yıllık tarih öğretmeniyim bende aynı konudan dertliyim ben öğrencilerimizin daha çok muhakkak bilmesi gereken olmassa olmaz tarihsel olaylarımızı öğretmeye çalışıyorum ancak yinede yüzde yüz verim aldığımı söylemek zor bizim en büyük şanssızlığımız genel olarak sosyal bilimlere değer vermeyişimizden kaynaklandığını düşünüyorum.

 4. #4
  armagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  26.Ağustos.2007
  Yaş
  42
  Mesajlar
  13

  Tarih 2 kitabının mekana göre yazılmış olmasından şikayetçiyim bende .Öğrenciler padişah padişah yani zamana göre daha kolay anlıyorlarken:denizlerde gelişmeler diyor Orhan Bey I.Murat derken Kanuni dönemindeyiz.Batıda ilerleyiş dön geri I. Murat'a Orhan Bey'e öğrencilerden sık sık bu padişah vefat etmemişmiydi öğretmenim cümlesi duymaktan ben sıkıldım.Umarım seneye yeni müfredata göre yazılan kitaplar zamana göre yazılır.

 5. #5
  atahoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03.Şubat.2009
  Mesajlar
  107

  Güzel soru.

Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş

Giriş