1. #1
  ilteriş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Nisan.2007
  Yaş
  43
  Mesajlar
  6,615  Aşağıdaki mesaj üyelerimizden "yurdagül" tarafından sohbet kutusuna yazılmıştır. Daha dikkat çekici olacağından buraya konu olarak açıyorum.

  Selam arkadaşlar 11. sınıf sosyal alan Yazılı sorularını hazırlayacağım. Yardıma ihtiyacım var. Yeni kitaba göre ve karma sorular düşünüyorum. Kitap bana biraz karmaşık geldi. Öğrenciler çalışmakta zorlandıklarını söylüyor sizde durum nedir merak ettim...  YAZILI KAĞIDI HAZIRLAMAK NE KADAR ZAMANINIZI ALIYOR? Soru Bankamızı ziyaret etmek için Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  DOSYA İNDİRMEKTE SIKINTI MI YAŞIYORSUNUZ?
  FORUMA DESTEK OLMAK MI İSTİYORSUNUZ?
  ALTIN ÜYE OLUN.
  AYRINTILI BİLGİ İÇİN Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


  Ölmek yenilmek değil yüceltmektir şanını

 2. #2
  atahoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03.Şubat.2009
  Mesajlar
  107

  Öğrencilerin genel şikayeti belirttiğiniz yönde. Aslında 9. ve 10. sınıflarda bu konuların özet şekillerini görmüşlerdi. Şimdi konuların üst üste gelmesi ve kavramların çok olması gözlerini korkutuyor.

  Konuları tam kapsayan hazırlık kitapları yok. Dersanelerde 11. sınıf tarih programında bu dersi göstermiyorlar. Ders notları hazırlanması öğrencilerin sıkıntısını azaltabilir. Bu kadar kısa sürede nitelikli notların hazırlanması da kolay değil.

  Belki sorunlardan bir tanesi de, bu kitabın ve Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi kitabının öğretmenlerce ilk defa işleniyor olması.

Bu Konu için Etiketler

RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

Giriş

Giriş