OKS tercihleri 11-18 Temmuz'da yapılacak

umuro Çevrimdışı

umuro

Super Moderator
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, OKS'ye girecek öğrencilerin "tercihlerinin veliler tarafından bireysel olarak ya da okul müdürlükleri aracılığıyla 11-18 Temmuz 2008 tarihleri arasında bir seferde 20 tercih olarak yapılacağını" bildirdi

Çelik, "OKS Tercih ve Yerleştirme İşlemleri ile Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Güvenliği" konulu yayımladığı genelgede, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları ile özel okullara öğrenci seçilmesi ve Polis Koleji'ne aday belirleme amacı ile yapılan OKS'nın 8 Haziran 2008 tarihinde son kez yapılacağını hatırlattı.

Genelgede, bu öğretim yılı başında uygulamaya konulan Ortaöğretime Geçiş Sistemi çerçevesinde ilk kez bu yıl yapılacak olan 6. ve 7. sınıfların SBS'lerinin 21-22 Haziran 2008 tarihlerinde saat 10.00'da yapılacağı belirtildi.

Adayların, velilerin ve okul yöneticilerinin ayrıntılı açıklamalara "http://www.meb.gov.tr" ile "http://oges.meb.gov.tr" adreslerinde 2 Temmuz 2008 tarihinde yayımlanacak "Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu"ndan ulaşabilecekleri bildirildi.

Genelgede OKS yerleştirme puanlarının geçen yıl olduğu gibi ilköğretim başarı puanı eklenmek suretiyle hesaplanacağı belirtilerek, tüm öğrencilerin diploma notlarının e-okul sistemi üzerinden otomatik olarak hesaplanacağı ifade edildi.
 
Geri
Üst