Anadolu Lisesinde Çalışmak

T Çevrimdışı

Tarihçi

New member
Pek çoğumuz bu yıl veya geçen yıl sınavla herhangi bir Anadolu lisesine atandık. Nasıl memnun musunuz arkadaşlar. (Ben daha sonra açıklayayım) :-\
 
T Çevrimdışı

tarih.20

New member
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

Ben Anadolu Liseleri için 2000 yılında açılan ilk sınavı kazanarak atandım...7 yıldır muhtelif Anadolu Liseleri'nde çalışıyorum...Genelde memnunum.Üzüldüğüm tek şey Anadolu Liseleri'nde tarih dersi sayısının (gerek zorunlu,gerekse seçmeli) giderek azaltılmasıdır...Anadolu Liselerinde çalışan Tarih Öğretmenleri çoğu zaman maaş karşılığı derslerini zor dolduruyorlar...
 
Y Çevrimdışı

ydal59

New member
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

çok afaki ve genel bir soru.
öncelikli amacı da açık değil sorunun.
doğu illerinde olduğu gibi sınavı yardımla başarmış göründüyeniz
kendini memnun sayrsın ama en iyisi bunu vicdanına sor derim.
hakkıyla kazandın, isteklisin ve düzeyli bir okuldaysan,
gerçek anlamda memnun sayılabilirsin.
ücret olayı derseniz, limit yüzünden pek avantajı kalmadı.
ikiye bir, hatta yabancı dilcilerde birebir ücretlendirme vardı eskiden.
hele endüstri meslek lisesi atölye hocaları 3 kat ücret alabiliyordu.
sonuçta, iyi bir düz lisede normal bir öğretmen olmayla arasında fark görmem.
 
F Çevrimdışı

FARUK

New member
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

Eylül ayında Anadolu Lisesine atandım. Okulumda bu gün itibariyle 15 saat derse giriyorum. Okul müdürü ve müdür yardımcısı Tarih öğretmeni olduğu için ilk geldiğimde 8 saat derse giriyordum. Daha sonra müdür bey kendi 6 saatini bana verdi. Müdür yardımcısı ise 6 saate girmeye devam ediyor. Bu konuda fazla konuşmak istemiyorum. Yanlış anlamalar olsun istemem. Buna rağmen okulumu seviyorum.
 
ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

Anlattıklarınız bana çok tanıdık geldi hocam. Sitemize hoşgeldiniz.
 
A Çevrimdışı

adana

New member
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

Arkadaşlar, önümüzdeki öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi sayısında olağanüstü bir artış yaşanacağı için 'Anadolu Lisesi'nde Çalışmak' konusunda çok ilginç gözlem ve deneyimler paylaşılacağını düşünüyorum.

Ne dersiniz?
 
M Çevrimdışı

Maktas

New member
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

2007 yılındaki sınavda aldığım puana göre kendi ilimde dördüncü sıradaydım. Atamalar yapılırken merkeze ve yakın bir ilçeden birer kadro açılmıştı. Dolayısıyla daha uzak bir ilçeyi tercih etmek durumunda kaldım. (Hani anadolu liselerinde iyi öğrencilerle ders işlemek varya. Meslek lisesinde çalışıyordum... Çalışanlar bilir.) Eş durumundan merkeze tain istediğimde ise (il içi) bütün kadrolar kapalı görünüyordu. 2008'de tekrar sınav yapıldı beklenmedik bir şekilde. Bu sınava göre merkez ve yakın ilçede beş kadro açıldı. Tabi tercih yapamadım. Bilseydim o dönem tercih yapmazdım.

Not; Başka bir durumdan ilde mağduriyeti olan bir öğretmen arkadaşım sorunu için Ankara'ya gitmişti. Orada önemli sayılabilecek bir yetkili kensine 2008'de ki sınavın planda olmadığını ancak teşkilatta yüksek mevkideki kişilerin (çok yüksek) kendi duygusal yakınları için bu kararda etkili olduklarını ifade etmiş.
 
K Çevrimdışı

kral nemesis

New member
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

O üstlerin yakınlarından sıkıntı geldi artık. Bu sene 2005 iptallerinin çoğunu ilk atamada açmadılar.Demekki her türli hileye, o basit sorulara rağmen yakınları puan toplayamamış. Görün ikinci atamada nereler açılacak.Bizler de böyle yüksek puanlarla üçüncü sınıf anadolularda ömür tüketeceğiz. Hak yemeyi her dönemde içine sindiren bir çok insan var ne yazık ki ve yargı da onlarla işine gelmediği sürece ilgilenmiyor.
 
A Çevrimdışı

atahoca

New member
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

Şu an yönetmelik değiştiği için kademeli olarak okullar Anadolu ve Meslek olarak ikiye ayrılacak. tarih.20'nin de dediği gibi sınavlardan sonra maalesef çok az okul açık oluyor. Bu nedenle evlerimizden uzak okulları seçmek zorunda kalıyoruz. Bende de aynı sorun oldu. Son sınav ile atamamız yapıldı. İl içi yer değiştirmede ise evime yürüyerek 10 dakika mesafedeki okulun -ki cidden çok kaliteli bir okul- kadrosu açıldı ve hizmet puanı ve yılı benden düşük bir arkadaş bu okula atandı. Çünkü biz tercih yapamadık. Arkadaşın yürürlükteki uygulamadan doğan hakkıdır. O sebeple hiçbir suçu yok. Fakat tayin sistemi, atamalar baştan aşağı değiştirilip standart bir uygulama getirilmedikçe bu sorunlar çözülemez.

Bu arada biz bu okullara yeni geçenler için tavsiyelerinizi bekleriz.
 
vanli tarihci Çevrimdışı

vanli tarihci

New member
Ynt: Anadolu Lisesinde Çalışmak

hocam herkeste aynı sorun var. ben van'dayım ben çok yüksek puan alıp düşük puanlı bir anadolu lisesinde çalışmak durumunda kaldım. neyse..
bence anadolu lisesi tarihçilere göre bir yer değil çünkü öğretmen arkadaşlar , öğrenciler, meb herkes bizi 2. sınıf görüyor. düşünsenize coğrafyanın edebiyatla ne alakası var ama gel gör ki ygs(öss) sınavında bile edebiyatla tarih bir araya gelemiyor. galiba seneye düz liseye geçeceğim. bi hayrını görmedim anadolu lisesinin vesselam...
 
Geri
Üst