Bu da benim sınav kağıdım (Lise 2)

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
Ynt: Bu da benim sınav kağıdım (Lise 2)

Öncelikle ellerinize sağlık hocam. ():() Özellikle tasarım müthiş.

Bulmacanın altındaki soru türü çok hoşuma gitti. (Rakamlar yazılan)

Joker soru uygulaması uzun zamandan beri yapmayı planladığım birşeydi şimdi daha da şevklendim. Sizin uygulamanızda yanlız bir aksaklık dikkatimi çekti. Dikkatli baktığımızda joker soruyu kullanacak bir öğrencinin tek seçeneği var o da son soru. Çünkü 2 tane bulmaca var ve bir anadolu lisesi öğrencisi bu bulmacaları %80 ini doğru cevaplar onlarda kullanmak istemez. Doğru-yanlışta ve boşluk doldurmada da aynı oranda doğru yapacaktır. Test zaten onların işi. Geriye bir tek klasik soru kalıyor.

Son 2 kalasik soruyu çok beğendim. (Son soru ve joker soru)

Ayrıca sınavı genel manada değerlendirdiğimizde klasik soruların diğer soru tipleri yanında ezildiğini fark ettim. Yoruma dayalı 1 soru daha olmalı idi bence. Örneğin K.Kaynarca'dan veya Paris'ten ve Berlin'den 1 veya 2 madde verilip yorumu istenebilirdi.

Sınavda neden 2 bulmaca sorduğunuzu da merak ettim açıkçası. Dediğim gibi bulmacalardan birinin yerine 2 klasik soru olabilirdi. Ya da "doğru cevaba uygun soru yazma" ya da "eşleştirme" yada "sıralama".

NOT: Bu cümleler daha iyiye ulaşmak için yazılmıştır. Kalp kırmak, kötülemek gibi bir amaç taşımamaktadır. Kaldı ki ürün orta da kim kötü diyebilir ki?

A Çevrimdışı

adana

New member

İlteriş Hocam, ilginize teşekkür ederim.

Dersine girdiğim öğrenciler fen sınıflarıdır. Bulmacalardaki soruları "ezber" buldukları için, 1. bulmaca yerine seçmeli soruyu yapan öğrenciler çoğunlukta.

Bulmacanın iki tane olmasının nedeni, 1. bulmaca önceki konuları içeriyor ve önceki bölümleri es geçmemek içindi. 2. bulmaca soruları da son konuları içeriyordu.

Öğrencilerin bir kısmı klasik soru istemişti. Önce isteyene klasik isteyene doldurmalı, bulmacalı tip diye kararlaştırmıştık. Ayrı ayrı kağıtların sorun olacağını farkedince, aynı kağıt üzerinde iki tipi bir arada sunmaya karar verdim.

Sizin beğendiğiniz klasik soru örneklerini biraz daha detaylandırıp, "açık kitap-defter" sınavlarımda kullanıyorum.

Hiç kuşkusuz üzerinde daha iyi düşünüldüğünce iyi çalışmalar ortaya çıkacaktır. Görüş ve eleştirileriniz için teşekkür ederim.

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator

ilhancemal ' Alıntı:
Sizin beğendiğiniz klasik soru örneklerini biraz daha detaylandırıp, "açık kitap-defter" sınavlarımda kullanıyorum.

Müsait olduğunuz bir ara bu tür sınavlara da örnek alabilir miyiz hocam?

Selametle.

B Çevrimdışı

bilgehan

New member

Cemal Hocam sorular gerçekten güzel.Telif hakkını kamuoyuna vakfetsek izin olurmu?

A Çevrimdışı

adana

New member

Merhaba. Teşekkür ederim.
Portalda yayınlandığı andan itibaren "telif hakkı" diye bir şey olmaz diye düşünüyorum. Kullanmaya gelince; elbette dileyen herkes kullanabilir. Ama benim naçizane önerim, kullanıcı kendine göre ekleme ve çıkarmalar yapmalıdır. Sonra da ortaya çıkanı burada paylaşmalıdır.

N Çevrimdışı

naptera

New member

Hocam bravo diyorum ve böyle yenilikçi tarihçiler karşısında şapka çıkarıyorum O0

umuro Çevrimdışı

umuro

Super Moderator

Link ölü......
Hocam tekrar yüklermisiniz.

H Çevrimdışı

hürriyet

New member

hocam valla çok meraklandım . ben de çok severim klasik dışında soruları. indirdim fakat benden kaynaklanan bir sorun sanırım power pointte açmaya çalışıyor açılmıyor tabi. bu yüzden soruları göremiyorum. yorumları okuytunca merakınm arttı.

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator

Bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyanın üzerine sağ tıklayın. Ardından "özellikler" e tıklayıp, açılan sayfada (Genel sekmesinde) "Birlikte aç"ın karşısındaki "değiştir"e tıklayıp orada "Microsoft Word Office" ti seçili hale getirip "Tamam" "Uygula" "Tamam" butonlarına sırasıyla tıklayın. Şimdi dosyayı tekrar açtığınızda çalışacaktır. (Word yoksa muadili bir program seçiniz)

N Çevrimdışı

neşem78

New member

İlteriş Öğretmenim , ellerinize sağlık çok beğendim ():()

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator

Rica ederim. ^^( Lakin çalışma İlhan Cemal Hocama ait.

Geri