Bütün Üyelerimizin Dikkatine

ziberkan Çevrimdışı

ziberkan

Super Moderator
14.07.2006 tarihinde exper firmasından Exper Karizma 510-615 Laptop aldım. Bir yıl geçince bilgisayarımın performansını artırmak, uyumsal sorunları halletmek amacıyla laptopumun biosunu update yapmak istedim. Bir de ne göreyim. Ankartın markası Amira firması tarafından çıkartılmış olan, W622-DCX hiç duydunuz mu bilmiyorum. Ben ilk defa duydum. Belki de ilk bilgisayarımı alırken cahilliğim oldu. Ancak bu cahilleğe böyle bir firmanın insanlara böyle markası belli olmayan bir anakart sunmalarınında etkisi olduğunu söyleyebilirim. Çünkü ne firmada ne de anakart üreticisinin internet adresinde böyle bir anakartı update yapacak herhangi bir şey yoktu, hatta firma çoktan bu anakartı sitesinden kaldırmıştı. Firmaya konuyu bildirmediniz mi diye sorarsanız tabiki bildirdim, bir buçuk hafta sonra aradılar, yetkili kişinin yurt dışında olduğunu söylediler, komik tarafı koskoca firmada bu konu ile ilgilenen tek bir kişi vardı galiba. Benim düştüğüm duruma düşmemeniz ve böyle konularda bir ürün alırken ince eleyip sık dokumanız gerektiğini düşündüğüm için yazma gereği duydum. Selametle

raltar Çevrimdışı

raltar

Super Moderator
Ynt: Bütün Üyelerimizin Dikkatine

Sayın Ziberkan Hocam,uyarınız için teşekkür ederim.Sizin gibi bilgisayardan anlayan biri bu duruma düştü ise bizim halimiz nicedir. ??? :'(

Saygılar

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Kağan
Yönetici

Geçmiş olsun hocam. sikayetimvar.com halledecektir bu meseleyi. 2 sene önce casper ile benzer bir sorun yaşamıştım. sikayetimvar.com a bir mesaj göndermem sorunu halletmişti.

Y Çevrimdışı

YuSuFiSL@M

New member

Bu tarz uzun süreli ihtiyacı giderecek alışverişlerde biraz parayı fazla harcayıp kalite ve markayı bir araya getirmek lazım. Bilgisayar konusunda ise mutlaka çok iyi bilen bir tanıdığa danışmak lazım...

Geri