Coğrafya ve Tarih Öğretmenlerine Yeni Müfredat İle İlgili Kurs?

E Çevrimdışı

eschara

New member
Bizim okula böyle bir yazı gelmişti sanırım 3 ay falan oluyor. Acaba bu kurs ne zaman olacak. Yazıda belli bir tarih belirtmemişlerdi yada oldu bitti mi? Bu kurs haberi olan varsa bir zahmet bilgilendirebilir mi? Çoğu zaman okula gelen yazıların pek takibi yapılmıyorda okulumda, tebliğ edilmeme ihtimali yüksek.

Batuhan Çevrimdışı

Batuhan

New member
Ynt: Coğrafya ve Tarih Öğretmenlerine Yeni Müfredat İle İlgili Kurs?

Bahsettiğiniz bu kurs,değişen müfredatlara yönelik 4 saatlik bir seminer ise görev yaptığım İstanbul Bayrampaşa'da düzenlendi geçen ay içinde.İşin ilginç yanı Coğrafya ve Tarih Öğretmenlerinin bir arada olması idi.

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator

"Umuro" ile "Budunçar" bir ara Erzurum'da ÇTDT dersi için bir kurstan söz ediyorlardı ama net olarak hatırlayamıyorum.

B Çevrimdışı

balanadolu

New member

Erzurm-Aziziye hizmetiçi eğitim kursu.7-13 temmuz arası.Başvurular bitti.400'e yakın talep var,ama 100 kişi seçilecek.Ama bu Türkiye geneli,ÇTDT ve değişen lise1-2 tarih müfredatı için.

umuro Çevrimdışı

umuro

Super Moderator

Bu kursa ben başvurdum.Her ilden 1 kişi veya 2 kişi alacaklar.Ancak bu elemeyi yaparken hizmet yılına ,bu konuda yaptığı çalışmaya vb gibi kriterlere bakacaklar.Ben seminer çıkmasada Buduçar hocamla beraber bireysel masraflarımızı karşılayıp gitmeyi düşünüyoruz.Bu seminer önemli Budunçar Hocamla beraber ilk 4 üniteyi hazırladık.Bu kadar emek boşa gitmez inşallah.

A Çevrimdışı

adana

New member

Kürşad ' Alıntı:
Bahsettiğiniz bu kurs,değişen müfredatlara yönelik 4 saatlik bir seminer ise görev yaptığım İstanbul Bayrampaşa'da düzenlendi geçen ay içinde.İşin ilginç yanı Coğrafya ve Tarih Öğretmenlerinin bir arada olması idi.

Kürşad Hocam, sözünü ettiğiniz seminerde notlar almışsanız veya dökümanlar varsa paylaşırsanız seviniriz.

Batuhan Çevrimdışı

Batuhan

New member

Sayın hocam,bize seminer için gelen hocamız yaklaşık 20 yıllık Tarih Öğretmeni ve başta Erzurum olmak üzere 3 veya 4 ilde kursa gittiklerini anlatmıştı.Genel olarak bahsettiği,değişen Tarih 9.sınıf müfredatı ve uygulamasının gidişatı;Tarih 10.sınıf müfredatı(ünite-konu dağılımları vb.),Ç.T.D.T ile ilgili de yine müfredat ve etkinlikler üzerinde konuşmalar yapıldı.Bu anlatılanlar genel olarak bildiğimiz şeyler zaten.İstanbul'da 50-60'ar kişilik sınıf ortamlarında uygulanması zor,gerçekten özveri isteyen şeyler.Hayırlısı diyelim...

A Çevrimdışı

armagan

New member

Değerli öğretmenlerim;Tarih, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Dersi Öğretim Programlarını Tanıtım Semineri'ne (Erzurum-Aziziye Hizmet içi eğitim enst.13-17 Temmuz arası )bende başvuruda bulunmuştum.Başvurum onaylanmış.Allah kısmet ederse orada olacağım .Bizler için yararlı olacak dokumanlar olursa şayet seve seve İlteriş Beye göderirim O'da sitemizde paylaşır.

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator

Çok makbule geçer hocam. İnşallah "umuro" ve "ziberkan"ında onaylanmıştır da Erzurum'da üyelerimiz birbirleriyle tanışır, kaynaşır. Öyle bir durumda lütfen birde toplu fotoğraf çekinin onuda sitemizde paylaşalım.

umuro Çevrimdışı

umuro

Super Moderator

benim başvurum reddedildi.Keşke katılabilseydim.Hayırlısı olsun.

B Çevrimdışı

balanadolu

New member

Arkadaşlar benimde başvurum onaylandı,İnşallah Erzurum'da görüşmek üzere...

Geri