Dur Yolcu (18.03.2008 20:05 / TRT1)

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
Yönetmen: İsmail Güneş
Yapımcı: Ahmet Yenilmez
Oyuncular: Hazım Körmükçü, Selin Demiratar, Zeynep Bilgili, Cem Kılıç, Ebru Kocaağa, Ali Murat Karaaslan, Murat Soydan, Tayfun Talipoğlu ve Ahmet Yenilmez
Program Ekibi: Senaryo:Ömer Erbil

Geçtiğimiz yıl “Kınalı Kuzular” adlı diziyle Türk askerinin Çanakkale Savaşı'nda gösterdiği kahramanlıkları beyaz cama taşıyan TRT, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü 18 Mart’tan itibaren yine büyük ilgi görecek “Dur Yolcu” adlı yepyeni bir diziyi ekrana getiriyor.

Kuvvai Milliye ruhunun doğuşunu yansıtan dizi, Çanakkale'de yakılan vatan aşkının Kurtuluş savaşına taşınışını ve Osmanlı'nın küllerinden nasıl yeni bir cumhuriyet doğduğunu anlatıyor.

Bir binbaşı, bir çocuk… Ve iki keskin nişancının Çanakkale’de ki amansız mücadelesi…

İnce hastalığa yakalanan karısının son günlerinde yanında olmak için Binbaşı Halit Bursa yakınlarındaki kasabaya izinli olarak dönmüştür. Osmanlı devleti cepheden cepheye koşarken, içerde bunu fırsat bilen hainlerle başedecek fırsatı bulamıyordur. Halit bu gerçekle kasabaya varınca yüzleşir.

Eşkiya kasabayı adeta esir almıştır. Halit bir yandan kasabadaki düzeni sağlamak, bir yandan da karısını iyileştirmek için çalışır. Ama karısını kurtaramaz. Kasaba’da kızını emanet edeceği kimsesi olmayan Halit onu da yanına alarak yollara düşer. Bandırma’daki arkadaşı Ziya’ya kızını bırakmayı düşünür… Ancak Ziya hakkın rahmetine kavuşmuştur. Çaresiz kalan Halit kızıyla birlikte cepheye gider. Nezaket küçücük yaşında Çanakkale cehennemini yaşamaya başlar... Bu arada ortaya çıkan keskin nişancılar düşmana göz açtırmamaktadır… Türk keskin nişancı Ayşe ile Avustralya’nın en iyi kanguru avcısı Sing arasında korkunç mücadeleler yaşanır.

Yayın
18.03.2008 20:05 / TRT1
 
Geri
Üst