Lokmacı Kapısı'nın Açılması Tuzak

raltar Çevrimdışı

raltar

Super Moderator
KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Kıbrıs'taki Türk ve Rum kesimleri arasındaki Lokmacı Sınır Kapısı'nın açılmasının bir Rum tuzağı olduğunu söyledi. Denktaş, sınır kapısının açılmasını Kıbrıs'ı Türkiye'den koparma planının bir parçası olarak gördüğünü ifade etti.
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'da gerçekleştirdiği "Ankara Kültür Günleri" etkinlikleri çerçevesinde Belediye Başkanı Melih Gökçek, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ziyaret etti.
Denktaş, ziyarette KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Rum kesiminin yeni lideri Dimitris Hriftosyas görüşmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Yapılan açılımların asıl sebebinin KKTC'nin Türkiye'den koparmak olduğunu ifade eden Denktaş, Rum liderin daha önce "Kıbrıslı Türkler Türkiye'den ayrılmalı" dediğini ve Rumların Kıbrıs'ı 'Yunan toprağı' Türkleri de '400 yıllık misafir' olarak gördüğünü belirtti.
Rumların bütün çabasının Türkiye'nin garantörlüğünü ortadan kaldırmak olduğunu vurgulayan Denktaş, Rum liderin seçilir seçilmez Yunanistan'a bağlılık ziyareti yaptığını söyledi. Denktaş, " 'Türkiye Kıbrıs'ı serbest bıraksın. Kıbrıslı Türk kardeşlerimizle biz anlaşırız' diyorlar. Limanlarımızı açmamızı istiyorlar. Bütün tavizleri bizim vermemizi istiyorlar. 1968-2004 yılları arasında yaptığımı bütün görüşmelerde anlaşma yanlısı biz olduk. Yalnız iki şeyden taviz vermedik. Adada iki devletin olması ve Türkiye'nin garantisi." dedi.
Rumların, Türkiye'nin garantörlüğünden ve adada '2 devlet 2 halk' uygulamasından vazgeçilmesini istediklerini dile getiren Denktaş, "Bunlardan vazgeçersek egemenliğimizden vazgeçeriz. Girit Adası'nda uyguladıkları modeli Kıbrıs için de istiyorlar. Rumların istedikleri olursa Kıbrıs 10 yılda liman adası olur. Bunun için Lokmacı Sınır Kapısı'nın açılması klasik bir Rum oyunu" diye konuştu.

Alıntı
 
ziberkan Çevrimdışı

ziberkan

Super Moderator
Ynt: Lokmacı Kapısı'nın Açılması Tuzak

Aslına bakmak gerekirse bu oyun hiçbir zaman bitmeyecek tabi sadece kıbrıs değil, Türkiyenin aleyhine olacak herşey buna dahil. Bence Papadopulosun tahtından indirilmesi bile Kıbrıs'ın Türkiye'den kopartılabilmesi için hazırlanmış bir oyun. Papadopulos tarafından desteklenen güya daha ılımcıl yaklaşımlı olan yeni biri, aman ne güzel ama amaç aynı istekler değişti mi? Hayır. Hepsi yalan dolanın bir parçası. Selametle
 
raltar Çevrimdışı

raltar

Super Moderator
Ynt: Lokmacı Kapısı'nın Açılması Tuzak

zιвєякαη ' Alıntı:
Bence Papadopulosun tahtından indirilmesi bile Kıbrıs'ın Türkiye'den kopartılabilmesi için hazırlanmış bir oyun.

Evet Sayın Ziberkan Hocam, bu oyunun bir versiyonu "Sayın Denktaş" için de uygulanmıştı.İbret verici.Aynı zamanda üzücü gelişmeler.

Saygılarımla
 
Geri
Üst