Nasıl Biter Bu Tarih 2 Kitabı?

T Çevrimdışı

Tarihçi

New member
Bu kitap nasıl biter arkadaşlar 2 saatle? Neler yapıyorsunuz bu konuda? Nasıl ders işliyorsunuz? Bitirebiliyor musunuz bu müfredatı?
 
T Çevrimdışı

tarih.20

New member
Ynt: Nasıl Biter Bu Tarih 2 Kitabı?

Hocam 14 yıllık öğretmenim,her sene sıkıntı çekerim.Konular çok yoğun,süre az...Bir de etkinliklere ve yazılılara giden saatleri düşünürsek...Ben öğrencilerin boş olan derslerinde ,programım elveriyorsa ek ders yapıyorum.Ya da müfredatı yoğun olmayan arkadaşlardan ,yazılıya yakın dönemlerde ders istiyorum.
Şimdi bu seçmeli derslerin çıkması iyi oldu.Tarih 2 dersinde yeterince üzerinde duramadığımı düşündüğüm konuları yıllık planıma aldım,işleyeceğim..
 
R Çevrimdışı

rasim

New member
Merhaba tarih dostları. Ben 19 yıllık tarih öğretmeniyim bende aynı konudan dertliyim ben öğrencilerimizin daha çok muhakkak bilmesi gereken olmassa olmaz tarihsel olaylarımızı öğretmeye çalışıyorum ancak yinede yüzde yüz verim aldığımı söylemek zor bizim en büyük şanssızlığımız genel olarak sosyal bilimlere değer vermeyişimizden kaynaklandığını düşünüyorum.
 
A Çevrimdışı

armagan

New member
Ynt: Nasıl Biter Bu Tarih 2 Kitabı?

Tarih 2 kitabının mekana göre yazılmış olmasından şikayetçiyim bende .Öğrenciler padişah padişah yani zamana göre daha kolay anlıyorlarken:denizlerde gelişmeler diyor Orhan Bey I.Murat derken Kanuni dönemindeyiz.Batıda ilerleyiş dön geri I. Murat'a Orhan Bey'e öğrencilerden sık sık bu padişah vefat etmemişmiydi öğretmenim cümlesi duymaktan ben sıkıldım.Umarım seneye yeni müfredata göre yazılan kitaplar zamana göre yazılır.
 
Geri
Üst