Öneri

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
Sitede yeni bir bölüm açmayı düşünüyoruz. Ama önce yönetime soralım dedik.
Malum tarih dersini her öğretmenin farklı bir anlatış biçimi var. Bunları birbirimizle paylaşabileceğimiz bir bölüm olsun istiyoruz. (Ziberkanla yüzyüze görüştük bu konuyu) Ancak başlığı veya alt başlıkları nasıl olmalı veya böyle bir bölüm olmalı mı?
Ziberkan'ın bana gönderdiği mesaj aşağıdaki gibi
Hasan hocam böyle bir bölüm açalım tarih bulmacalarını ve yeni fikirleri öğretmenlerimizin nasılders işlediklerini o kısma koyalım öğrencilerden de fikir için bir kısım koyalım ne de olsa onlar bizim müşterilerimiz. sırıt

Özellikle başlık konusunda fikirlerinizi bekliyoruz. Mesela "Tarih Dersi Nasıl İşlenir?" "Tarih Dersi Nasıl Sevdirilir" "Tarih Ders Anlatım Yöntemleri"
Lütfen fikirlerinizi beyan ediniz.

T Çevrimdışı

tarih.20

New member
Ynt: Öneri

Bence harika olur...Verimli olur...Bulmacaların bir yere toplanmasını ben de isteyecektim zaten...Böyle dağınık duruyorlar... ::)

ziberkan Çevrimdışı

ziberkan

Super Moderator

Ben orada birkaç bölümden bahsettim. Ama arkdaşlar da bölümlerin isimleri hakkında yardımcı olurlarssa güzel olur. Selametle

Tarih Dersi Nasıl Sevdirilir?
-Nasıl Ders İşliyorsunuz?
-Tarih Bulmacaları
-Öğrenci: Tarih Dersi Nasıl İşlensin İstersiniz?
vs. gibi...

S Çevrimdışı

*SüRgÜn*

New member

Evet ben de 9.sınıf öğrencisi olarak bu konuya katılıyorum hem biz öğrenciler hem de siz öğretmenler arasında iyi bir paylaşım ve fikir sunumu olur ben de evet diyorum... ^-^ ^-^

V Çevrimdışı

Vanlı65

New member

Bencede güzel olur ama o müşterilerimiz kısmı hoşuma gitmedi sayın Ziberkan ::) ::)

ziberkan Çevrimdışı

ziberkan

Super Moderator

hemen yanlış anlamayın bizlere okul içerisinde toplam kalite yönetimi altında öğretilen bu en azından sizler müşterisiniz peki biz ne oluyoruz bir düşünün bakalım. :'( selametle

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator

Sitemizdeki Eğitim-Öğretim bölümünü ÖĞRETMENLER ODASI olarak değiştirmeyi düşümüyorum.
Alt başlıklar
Eğitim-Öğretim Sorunları, Yöntem ve Stratejileri
Tarih Dersi Sorunları
Tarih eğitim-öğretimi yöntem ve stratejileri
--Tarih Dersi Nasıl Anlatılır?
----Konuya Göre Anlatım Çeşitleri
----Sınıf İçi Etkinlikler
--Sen olsan nasıl anlatırdın?
Eğitim-Öğretim Metaryalleri
--Bulmacalar
--Etkinlikler
--Yarışmalar
Sunu Araç-Gereçleri
--Tarih Karikatürleri
--Tarihi Resimler

Kafamda şekli oluşturmaya çalışıyorum. Fikirleriniz bekliyorum.

raltar Çevrimdışı

raltar

Super Moderator

İlteriş Bey'in önerdiği şablon yeterli.Hayırlı olmasını diliyorum.

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator

Geçte olsa yukarıda saydığım bölümler foruma eklendi. Yanlız şu an sadece yöneticiler görebilmekte. Lütfen eksiklik veya fazlalıkları bildiriniz. (Mesela kişisel bölüm ve şarlı paylaşım bölümleri ekledim. Sizin fikirleriniz neler?) Yarın akşamüstü üyelere açacağım.

raltar Çevrimdışı

raltar

Super Moderator

Tarih dersi yöntem ve stratejileri bölümünün, alt başlıkları biribirine çok yakın anlamlar içeriyor.Dolayısı ile uygulamada üyeler mesajlarını gönderirken karıştırabilirler.

Konuya göre örnek anlatım çeşitleri ile sen olsan nasıl anlatırdın birleştirilmeli.İlave olarak kullanılan kaynaklar ve araç gereçler eklenebilir.Sınıf içi etkinlikleri bunları kapsarmı bilmiyorum?

Okul dışı tarih öğretimi ve şartlı paylaşımlardan bir şey anlamadığım için bir fikrim yok. ???

ziberkan Çevrimdışı

ziberkan

Super Moderator

Şartlı paylaşım için şunu söyleyebilrim. Ürettiğimiz projeleri belirli şartlar üyelerimize dağıtmak. Mesela kendimize ait bazı cd leri belirli bir paylaşım yapana (Güzel 100 mesaj gibi) kargo ile göndermek.

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator

Raltar hocam
Konuya göre örnek anlatım çeşitleri öğretmenler için "sen olsan nasıl anlatırdın" öğrenciler için o yüzden ayrı yaptım.(Ama karışabileceği konusunda haklısınız bir ara içine burası öğrencilere özeldir diye yazayım.) Özellikle öğrenciler için açılan bölüme balangıçta çok saçma fikirler yazılabilir. Ama ne de olsa hitab ettiğimiz zümre onlar. Çıkabilecek cevherleri merak ettiğim için o bölümü açtım.

Kaynaklar ve araç gereçler bölümünü çok düşündüm. Ama o zaman haritalar, sunular, karikatürler gibi bölümleri hep oraya toplamak lazım alt bölüm olarak. Ama bizde sunular bile ayrı bir bölüm oldu. Sınıf içi etkinlikler bir nebze olsun araç gereç ve kaynakları içeriyor.

Ayrıca kişisel bölümde 10 orjinal paylaşıma sahip üyelerimiz için kendi adlarına alt bölüm açılacak. Bu bölümde kişi yaptığı herşeyi yayınlayabilecek (yazılılar, sunular, konu anlatımları, belkide yarışmalar) Sahsen beni en çok heyecanlandıran bölüm bu. Bir nebze olsun özgün çalımaları teşvik edebilirsek ne mutlu bize. (NOT: Bu bölüm yöneticiler için geçerli değil :))

Ziberkan hocamında örneklediği gibi şartlı paylaşım inşallah hedefine ulaşır.

Geri