Osmanlı Padişahları

Sizce en başarılı Osmanlı Padişahı kimdir?

• Kanuni Sultan Süleyman

Oy: 0 0.0%
  • 2.Abdülhamit

• 4.Murad

• Yavuz Sultan Selim

• II.Mahmut

• Çelebi Mehmet

• III. Selim

• Kullanılan toplam oy
    1
V Çevrimdışı

Vanlı65

New member
Sizce en başarılı Osmanlı padişahı kimdir?
(İsteyen nedenini mesaj olarak yazabilir.)

U Çevrimdışı

ulubey

New member
Bence en önemli osmanlı padişahı II. Abdülhamid dir.Osmanlının çöküşünü 30 yıl geciktirmek her yiğidin harcı değildir.

B Çevrimdışı

Betül

New member
Bence Fatih Sultan Mehmettir.12 yaşında tahta geçip büyük işler başaran bir padişah.İstanbul birçok kez kuşatılmış fakat Fatih Sultan Mehmet almıştır oysa ondan önceki padişahlar bunu birçok kez denemelerine rağmen başaramamışlardır... :D

S Çevrimdışı

SELİMÎ

New member
Ynt: Osmanlı Padişahları

En başarılı Osmanlı Padişahı; YAVUZ SULTAN SELİM HAN...
Tüm meziyetleri üzerinde toplamış,mükemmel bir Padişahtır O!
Sadece Osmanlı Devleti'ne değil; cihan üzerine doğan bir İKİNDİ GÜNEŞİDİR O!

R Çevrimdışı

reyasa

New member

Bence en büğü Fatih' tir. Çünkü bir devri bitirip yeni bir devrin açılmasına sebep olmuştur. Bundan açık bir üstünlük olamaz.

NOT: Mesajınız tarafımdan dilimiz imla kurallarına uygun hale getirilmiştir. (Lütfen dilimize sahip çıkalım.)

P Çevrimdışı

pashasancağı

New member

Herkese selamlar;
Meraklı ve hevesli bir tarihçi olarak ankette Devlet-i Âli Osman'ın kurucusu olan Osman Gazi'ye de yer verilmesi gerektiğine inanıyorum.
Öyle ya 600 yıllık bu muhteşem devleti kurmuş ve kızılelmasını o ortaya koymuştu...

NOT: Lüfen mesajınızın tamamını büyük harflerle yazmayınız. Tarafımdan düzeltilmiştir.

T Çevrimdışı

Teñrikut

New member

Bu aslında zor biraz da mantıksız bir sorudur.

Zira ben hem 2. Mahmut'a hem Yavuza hemde Fatih'e oy vermek isterdim.

Ama biraz Karadenizli olmam hemde Yavuz'un kişiliğinin üstünlüğü nedeni ile herhalde Yavuz benim için bu ankette işaretleyebileceğim şık olacaktır.

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Kağan
Yönetici

Haklısınız pashasancağı.
Ancak anket "Vanlı65" tarafından yapıldığından müdahele etmeyi pek doğru bulmuyorum. Kendisi gelince makul bir çözüm bulacaktır.

Teñrikut'a:
Bende çok zorlandım ama II.Abdülhamid deyince akan sular duruyor benim için. (Yoksa her biri birbirinden başarılı.)

V Çevrimdışı

Vanlı65

New member

Sayın İlteriş geldim buradayım tekrardan Samsun'a gelmek ve siteyi ziyaret etmek güzel.Ben yokken hakkımda konuşulmuş... ;D ;D ;D

U Çevrimdışı

ulubey

New member

Evet arkadaşlar,burdanda anlaşılacağı gibi hepsi biribirinden başarılı padişahlardır. Çok yerinde hamleler yapmıştır,tıpkı bir satranç oyunundaki gibi...Birde en başarısız padişah listesi yapsak, benim tek cevabım olurdu:VAHDEDDİN......

P Çevrimdışı

pashasancağı

New member

Kusura bakmayın ama ben en başarısız padişahın Vahidüddin olduğu fikrine katılamıyorum. Doğru değerlendirme yapmak gerek. Hem vahidüddin'i hem de diğerlerini daha gerçekçi incelemek gerekir. Size belki ilginç gelecektir ama içinde bulnulan şartlar incelendiği zaman bana kalsa Kanuni, Vahiddüddinden daha başarısız gözükmektedir.

F Çevrimdışı

furkanözyürek

New member

Bence önce Yavuz sonra Yıldırım'dır.Çünkü ikiside kısa süre tahtta kalmalarına rağmen devlet için çok önemli işler yapmışlardır.

S Çevrimdışı

*SüRgÜn*

New member

ulubey ' Alıntı:
Bence en önemli osmanlı padişahı II. Abdülhamid dir.Osmanlının çöküşünü 30 yıl geciktirmek her yiğidin harcı değildir.
Kardeş sana katılıyorum gerçekten çok güzel bir cevap vermişsin bravo ben de 2.Abdülhamid diyorum ve bu cevabı veren herkesi destekliyorum...

Y Çevrimdışı

YuSuFiSL@M

New member

Bir soru ancak bu kadar zor olur :)

Yavuz Sultan Selim dedim çünkü 8 senede akıl mantık almaz işler başarmıştır.
II. Abdülhamid demek isterdim çünkü yıkılmak üzere olan bir devleti 30 sene ayakta tutmuştur.
Fatih Sultan Mehmed demek isterdim çünkü çağ açıp çağ kapatmış devetler imparatorluklar preslikler yıkmıştır.

ziberkan Çevrimdışı

ziberkan

Super Moderator

ı şıkkı bence hepsi. Öyle padişahlar yazmışsın ki ne diyeyim bilmiyorum. Ama Yavuz'a karşı büyük bir hassasiyetim var. Yanlız sıralama yapmak çoook zor.

M Çevrimdışı

Madran

New member

Bana göre Yavuz Sultan Selim neden ?

Kanuni Sultan Süleyman gücünü babasından yani Yavuzdan almıştır. Yavuz Mısırı alınca Osmanlı hazinesi zenginleşmiş Kanunide bu hazineden harcayarak devam etmiştir. Bildiğim kadarıyla osmanlı devleti yıkılışına kadar Yavuz Sultan Selim dönemindeki kadar zengin hazine görmemiş ..

Geri