Sivas Kongresi kutlama etkinlikleri

umuro Çevrimdışı

umuro

Super Moderator
Sivas Kongresi'nin 89. yıldönümü etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oluyor.
Etkinlikler kapsamında Romanya, Sırbistan, Bulgaristan ve Gürcistan'dan gelen folklor ekipleri ülkelerine ait oyunlar sergilerken, TRT sanatçısı Ahmet Turan Şan Türk halk müziği ve ilahi seslendirdi.

Sivas Valiliği, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Üniversitesi ile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve TRT tarafından desteklenen etkinlik, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapıldı. Sahneye ilk olarak Sakarya Folklor Araştırma Merkezi ekipleri çıktı. Ülkenin bir çok yöresine ait oyunlar oynandıktan sonra Romanya, Sırbistan, Bulgaristan ve Gürcistan'dan gelen folklor ekipleri ülkelerine ait oyunları sahnelediler.

Birbirinden güzel oyunlar sonrasında TRT Radyosu sanatçılarından Ahmet Turan Şan sahne aldı. Sanatçı, Sivas yöresine ait türküler ve Ramazan ayı münasebetiyle ilahiler seslendirdi.

(aa)
 
A Çevrimdışı

ahugur74

New member
Ynt: Sivas Kongresi kutlama etkinlikleri

poster2.jpg


4 Eylül Sivas Kongresi’nin 89. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize gelişi temsili olarak canlandırıldı.

atam1.jpg


Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Sivas-Erzincan yolundan kente girişinin canlandırıldığı temsili karşılamaya Valimiz Veysel DALMAZ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Doğan İNCE, Belediye Başkanı Sami AYDIN, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas DÖKMETAŞ, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

atam2.jpg


Büyük ilgi gören karşılamadan sonra sanatçı Orkun Gülşen’in canlandırdığı Atatürk ile temsili silah arkadaşları, Kılavuz Mahallesi’nden Hükümet Meydanı’na kadar araçla giderek, vatandaşları selamladı.

atam6.jpg


atam7.jpg


Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi önünde sona eren yürüyüşün ardından Valimiz Dalmaz, Tuğgeneral İNCE ve Belediye Başkanı AYDIN, 4 Eylül Sivas Kongresi’nin yapıldığı tarihi binanın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

atam5.jpg


atam8.jpg
 
Geri
Üst