Sözleşmeli Öğretmenlik Tarih Oluyor

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, mevcut sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirileceğini ve bundan sonra sadece kadrolu öğretmen alımı yapılacağını açıkladı.
Çubukçu, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyeti kabul etti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmenin ardından Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, gazetecilere açıklama yaptı.
Görüşmenin samimi bir ortamda geçtiğini söyleyen Koncuk, eğitim çalışanlarının birçok problemini dosya olarak Çubukçu’ya sunduklarını kaydetti. Koncuk, "Sözleşmeli öğretmen istihtamının hukuka ve insan haklarına uygun olmadığını, çocuklarımızın geleceğini karartmakla eşdeğer bir anlamı olduğunu ifade ettik. Sayın Bakanımız bunun üzerine halen görev yapan 4B kapsamındaki sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçireceklerini ve bundan sonraki öğretmen atamalarında da sözleşmeli öğretmen ataması yapılmayacağını, sadece kadrolu öğretmen alınacağını ifade etti. Bu çok sevindirici bir gelişmedir" dedi.

-AĞUSTOS’TA 50 BİN ÖĞRETMEN ATANMALIDIR-

Koncuk, bir soru üzerine, halen 50 bin sözlemeli öğretmenin bulunduğunu bildirdi. Bir diğer soru üzerine Milli Eğitim Bakanlığının Ağustos’ta 30 bin öğretmen almaya hazırlandığını ifade eden Koncuk, bu sayının 50 bine çıkarılması gerektiğini vurguladı. (ANKA)
 
Geri
Üst