Türkler Olmasaydı Ermeniler Yoktu

S Çevrimdışı

*SüRgÜn*

New member
Mersin’in Tarsus Belediyesi tarafından Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen ‘Türk-Ermeni ilişkileri ve Ermeni sorunu’ konulu konferansa Levan Panos Dabağyan, konuşmacı olarak katıldı. Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, belde belediye başkanları ve vatandaşların izlediği konferansta Dabağyan, Anadolu’ya göç eden ilk Türklerden olduklarını, kendilerini Anadolu Türklerinden ayıran tek özelliğin ‘din’ olduğunu söyledi.

Dabağyan, “Tarihimizi iyi tetkik edersek bunu bizzat sizler de bulursunuz. Eğer Türkler olmasaydı bugün Ermeniler olmazdı. Bunu inkar eden Ermeni alçaktır. Bu vatan için can veriyoruz'' dedi.

Fransa, İngiltere, Rusya ve İtalya’nın Türk düşmanlığı için Ermenileri inanılmaz vaatler vererek kandırdığını iddia eden Dabağyan, “Türkiye’de Ermeni, Laz ve Kürt yoktur, Türkiye’de Türk vardır. Türk Milleti olarak bir bütünüz. Rusya ve Avrupa devletleri bizleri mahvetmişler. Şu anda kendileri de mahvoluyorlar. AB, Türk düşmanı Ermeni meydana getirmiştir. Demokrasi beşiği olarak gösterilen Fransa her dönemde kan dökmüştür. Bugün dünyaya demokrasi dersi vermeye çalışıyorlar'' diye konuştu. Dabağyan, gençlere de seslenerek şöyle dedi:

TÜRK OLMAK ŞANSTIR

“Türkiye çok korkunç durumdadır. Gayri resmi işgal altına almaya çalışıyorlar. Bizler bu oyunlara gelmeyeceğiz. Bugün düşmanlarımız meçhuldür. Bizim siyasiler ‘Koltuğumuz altımızda kaymasın’ diyorlar ama ülke altlarında kayıyor farkında değiller. AB'ye girmesek ne oluyor, batacak mıyız? Uşak mı olacağız? Türk milleti sıradan bir millet değildir. Bizim en büyük şansımız Türk olmaktır ve oyunlara gelmeyeceğiz. Amerika’nın atomu varsa bizim Allah’ımız var.'' Dabağyan, MHP’nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in Türkiye ile Ermenistan ilişkilerinin düzeltilmesi için çaba harcadığını, bu dönemde Ermeni parlamentosunun basıldığını, parlamenterlerin öldürüldüğünü kaydederek bu durumun tesadüf olmadığını savundu.

Kaynak:milliyet.com.tr
 
Geri
Üst