Yıllık Plan İle Defterin Uyuşmaması

C Çevrimdışı

candeniz

New member
Değerli hocalarım bir şey soracaktım. İlk defa bu hafta müfettiş gelecek, daha önce kendileri ile hiç tanışamadık, aynı şeklide bende tarih 2 de yıllık planın çok gerisindeyim. Deftere yazılan ile anlatılanın tutmamasına ne derler? Siz bu konuda tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?

Mesajınız tarafımdan dilimiz imla kurallarına uygun hale getirilmiştir.
8822963196741197823769dw3.png

raltar Çevrimdışı

raltar

Super Moderator
Ynt: Yıllık Plan İle Defterin Uyuşmaması

candeniz ' Alıntı:
aynı şeklide bende tarih 2 de yıllık planın çok gerisindeyim. Deftere yazılan ile anlatılanın tutmamasına ne derler? Siz bu konuda tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?

Mesajınız tarafımdan dilimiz imla kurallarına uygun hale getirilmiştir.
8822963196741197823769dw3.png

Sayın candeniz,yıllık planda geride kalmanızı anladım ama deftere yazılanla anlatılanların tutmamasını anlayamadım.Şunu mu demek istiyorsunuz: Konuları sınıf defterine yıllık plana göre yazdım ama gerçekte gerideki konulardayım.
Şayet böyle yaptı iseniz,buna hiç gerek yoktu.Planın gerisinde de olunur ilerisinde de.Ancak işlemediğiniz bir konuyu ders defterine yazmanız hata olmuştur.
Herşeye rağmen müfettişlerden çekinmeye gerek yok.Onların görevi yardımcı olmak.Cezalandırmak değil.Öyle olmalı.

Saygılarımla

Batuhan Çevrimdışı

Batuhan

New member

Ben ilköğretimde çalışırken aynı durumla karşılaştım.Ancak yıllık plan ile sınıf deftere yazılan uyumlu,anlattığım konu 2 hafta geriden geliyordu.Müfettiş bunun sebebini sordu,gerekli açıklamaları yaptım ve bana plan üzerinde oynama yapabileceğimi,planın esnek olması gerektiğini ifade etti.

C Çevrimdışı

cengiz

New member

Sayın "raltar" idealist bir müfettiş mi acaba?

raltar Çevrimdışı

raltar

Super Moderator

cengiz ' Alıntı:
Sayın "raltar" idealist bir müfettiş mi acaba?

Sayın cengiz,ben müfettiş değilim. Böyle bir soru sormanızı gerektiren nedir açıklarmısınız?

C Çevrimdışı

cengiz

New member

Sayın 'raltar',
Sayın 'candeniz' e verdiğiniz yanıt çok makul. Yani olması gereken.

'Herşeye rağmen müfettişlerden çekinmeye gerek yok.Onların görevi yardımcı olmak.Cezalandırmak değil.Öyle olmalı.'

Gerçekten öyle olmalı. Ama ben istisnaları varsa dışarda tutarak, öyle öğretmene yarımcı olan, rehberlik eden bir ne müfettiş gördüm ne teftiş. Görenler varsa gerçekten çok şanslı.

Geri