Amerikanın Yaptıgı Soykırım

U Çevrimdışı

urukhai

New member
Amerika'yı keşfeten Kolomb İspanya'ya gonderdigi mektupta:
"Kızıldereliler misafirperver,bizi cok iyi karşıladılar.50 kişilik silahlı bir orduyla hepsini yok edebilriz."Yazıyordu.Şimdi bize Ermeni soykurumundan bahseten Amerika tarihinde Kızılderelilere yaptıgı soykırımundan hic bahsetmıyor.

E Çevrimdışı

erkut

New member
Ynt: Amerikanın yaptıgı soykırım

Yanlış hatırlamıyorsam, Amerika keşfedildiğinde o günkü dünya nüfusunun %20'si katledilmişti.(inanılmaz bir rakam gibi geliyor ama sadece 200 İspanyol askerinin 50.000 Aztek askerini bir muharebede öldürebildiğini göz önünde bulundurursak o kadarda şaşırtıcı bir rakam değil...)

Neyse, ben asıl başka bir şeyden bahsetmek istiyorum. Geçenlerde ingilizce bir tarih forumunda, ABD'nin Ermeni soykırımını kabul etmesinden bahsediliyordu. Aynen orada da Amerikalılara ''siz Kızılderelileri katlettiniz hangi yüzle bize bunu söylersiniz'' dendi. Bir Amerikalının verdiği cevap şu: Evet biz bütün bunları yaptık, fakat önemli olan yaptığımız kabul ettik ve de özür diledik...

(Amerikayı bu konuda eleştirirken onların ne düşündüğünüde belirtmek istedim sadece, yoksa Amerikayı doğru yada savunulabilir bulmuyorum. Yanlış anlaşılmasın...)

T Çevrimdışı

tayfunburak

New member
Ynt: Amerikanın yaptıgı soykırım

Ama hiç kimse bize yapılan baskıyı yapmadı onlara

Herkesin amacı bize zarar vermek. Ama başaramazlar çünkü biz TÜRK'ÜZ

ziberkan Çevrimdışı

ziberkan

Super Moderator
Ynt: Amerikanın Yaptıgı Soykırım

Ermeni soykırımını kabul etmekle ayrıca evet biz bunları yaptık kusura bakamayın. Sizden özür diliyoruz, demekle herşey hallolacak ve yoluna girecek, nasıl olsa kabul ettiler, özür de dilediler. Biz yolumuza onlar yoluna mı diyecekler? Bu kadar uzun zamandır, böyle bir politika yürütmeleri sonucunda

Nihai hedef ise, "Büyük Ermenistan" rüyasıdır. Büyük Ermenistan'a giden yolda atılması gereken en önemli adım, sözde iddialar konusunda kamuoyu oluşturmak ve Türkiye'ye yönelik emelleri gerçekleştirmektir.
DÖRT T PLANI
Bunun için uygulamaya konan ve "Dört T" şeklinde adlandırılabilecek olan plan şu dört kavrama dayanmaktadır: Tanıtım, Tanınma, Tazminat ve Toprak... Yani, sözde Ermeni sorunu tüm dünyada terör yoluyla "tanıtılacak", sözde iddialar dünya kamuoyunca kabul edilip Türkiyece "tanınacak", sözde soykırımdan dolayı Türkiye'den "tazminat" alınacak ve "Büyük Ermenistan" rüyasını gerçekleştirmek için gerekli olan "toprak" Türkiye'den koparılacaktır!...

"Dört T" plânına dayanak oluşturan Ermeni iddiaları ise şunlardır:Türkiye'ye karşı yayınlanan Ermeni broşürlerinden biri: Bu broşüre göre Türkler, 1.5 milyon Ermeni'yi katletmiş!... Ne yazık ki Batı dünyası Ermenilerin bu yalanlarına inanmaya devam ediyor...

1. Türkler, Ermenistan'ı işgal ederek Ermenilerin topraklarını ellerinden almışlardır.

2. Türkler, 1877-78 savaşından itibaren Ermenileri sistemli olarak katliama tabi tutmuşlardır.

3. Türkler, 1915 yılından itibaren Ermenileri plânlı şekilde soykırıma tabi tutmuşlardır.

4. Talat Paşa'nın, Ermenilerin soykırıma tabi tutulması konusunda gizli emirleri vardır.

5. Soykırımda hayatlarını kaybeden Ermenilerin sayısı 1,5 milyondur.

ve işte Ermeni istekleri hadi bakalım özür diliyelim. Selametle

Geri