Atatürk'ün Ölümüne Dair 19 Soru?

ilteriş Çevrimdışı

ilteriş

Administrator
*Atatürk"ün tedavisi için doktor seçimini kim yapmıştır?
*Purinol adlı ilaç Atatürk"ün tedavisinde ne kadar kullanılmıştır? Bu ilacı imal eden Hakkı Bey, (Ruhsat tarihinde soyadı kanunu daha çıkmamıştı.) Mustafa Hakkı Nalçacı denen kimse midir?
*Burun kanamalarından dolayı Atatürk"ü tedavi eden Dr. Naki Yıldırım yerine Numune Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Meyer"e görev verilmesine neden ihtiyaç duyulmuştur?
*1938 Şubat ayında doktorların gelmesini uygun bulmayan Atatürk"e rağmen Prof.Dr, Frank, Prof.Dr.Epinger hangi gerekçe ve kimlerin tavsiyesi ile niçin getirilerek destursuz Atatürk"ün vücudu onlara emanet edilmiştir?
*Müsteşar Dr. Arar"ın yaptığı ilk teşhisi bildirdiği ve kale almayan yetkililer kimlerdi? *Atatürk"e kaşıntıların sebebini karınca ısırığı olarak teşhis eden ve Çankaya Köşkü"ne ziyaretçi olarak 1937 sonlarında gelen doktor kimdi?
*Ölüm anında Atatürk"ün ağzına su verdiği ölüm raporunda belirtilen Dr.Kamil Berk ölüm raporunu niçin imzalamamıştır?
*Atatürk, Dr. Nihat Reşed Belger"e daha önce kendisini muayene eden Prof. Neşet Ömer İrdelp"in koyduğu teşhisi kontrol ettirme ihtiyacı hissetmiştir?
*Dr. Fissenger"in yazdığı reçeteleri hangi eczacı yapmıştır?Bu eczacı Mustafa HAKKI nalçacı mıydı? *Bahsi geçen yabancı doktorlar getirilmeseydi Salyrgan şırıngasını Türk doktorlar uygularlar mıydı?
*Sürekli doktorların bilgisi dışında Paris"ten getirilen ilaçların sorumluluğu kime aittir?(Paris"ten gelen ilacı bünye kabul etmemiş, hasta daha da fenalaşmıştır. 24 Ağustos 1938"deki bu tedavi işin dönüm noktasıdır. Atatürk, o tedaviden sonra "tamamiyle başka şahsiyet olmuştum.Çok tuhaf" diye Prof.Dr. İrdelp"e anlatıyor)
*Paris"te ilaç alınan 54 Reu Faubourrg Sainet Honere adresindeki firmanın Dr.Fissenger ile olan bağlantıları nedir?
*Özel Kalem Müdürü göreviyle Atatürk"e Köşk"ü karıncaların bastığına inandırmaya çalışan Süreyya Anderiman kimdir?
*Atatürk"ün ölümün üzerine düzenlenen iki rapordan; ilkinde teşhis karında toplanan sıvı, asit olarak belirtilirken, ikinci raporda alkolle ilişkili karaciğer iltihabı denmesinin sebebi nedir?
*Atatürk"ün tedavisi ile ilgili notları olduğunu söyleyerek, bir gün hatıra yazacağını söyleyen Dr. Ömer İrdelp, bahsettiği hatırayı niçin yazmamıştır?
*Atatürk"e biopsi ve otopsi yaptırmama kararını İçişleri Bakanı mason Şükrü Kay mı vermiştir?
*Atatürk"ün sıhhı hayatına ilişkin bilgiler Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı"nda nasıl kayıp olmuştur? (Bakanlık 1976 yılında bilgi isteyen bir profesöre "tüm aramalara karşın bulunamamıştır" cevabını vermişti)
*1948 ve 1949 yılında Bulgar yahudisi Farmason Avam Benaroyas ve Yunan gazeteci Apostolos Grazos"un Yunan gazetelerinde yer alan iddiaları üzerine Türkiye Cumhuriyeti hükümeti herhangi bir araştırma ve girişimde bulunmuş mudur? Yoksa, haberi dahi olmamış mıdır?

ALINTIDIR.
 
A Çevrimdışı

abdullahkarataş

New member
Ynt: Atatürk'ün Ölümüne Dair 19 Soru?

Metinde adı geçen Mustafa Hakkı Nalçacı zaten bir masondu.Bir teoriye göre Atatürk onlar tarafından öldürüldü.Sonuç olarak olayların arasında gerçek bir zincir var.
Devlet,bunların üzerine düşmeli;gerçekler ortaya çıkmalıdır.
 
Geri
Üst