Ynt: Kıyafet Yönetmeliği
Arkadaşım ben de öğrenciyim ama nedense öğrencilik hayatımda bir kere olsun kıyafet sorunu çekmedim.Yani okulun belirlediği kıyafeti giymek çok zor bi işmi diye düşünüyorum bazen.Aslında bu konuda bizler çok haksızız.Bi düşünelim,mesela askerde herkes kafasına göre birşeyler giyinseydi ne olurdu?? Çok çirkin bir görüntü çıkmazmı ortaya.Şimdi diyeceksinizki askerlikle okulun ne alakası var? Gerçek manada düşündüğümüz zaman çok alakası var.Heryerin her ortamın kuralları vardır.Eğer, yatağımıza yatarken pijamalarımızı giyiyorsak,spora giderken eşofman giyiyorsak,okula gittiğimiz zamanda okulun belirlemiş olduğu kıyafetleri giyeceğiz.Bunun başka türlü bir açıklaması yok...
(Biraz nutuk atmış gibi oldum ama kesinlikle öyle bir amacım yok tamamen şahsi fikirlerimdir.)